Поради щодо вибору правильного паркану для вашого будинку
Дім

Як вибрати правильний паркан для вашого будинку?

Майже кожен будинок має якусь огорожу на своїй ділянці. Коли справа доходить до вибору паркану, потрібно враховувати багато факторів. Ось основні поради про те, як правильно вибрати огорожу для вашого будинку. А на сайті завод центр сітка ви знайдете один із найбільших асортиментів парканів для будь якого будинку.

Призначення паркану

Якщо вам потрібна надійна огорожа для утримання тварин і дітей, паркан з дерев’яних штахетників не підійде. Якщо вам потрібно усамітнитися, паркан з рабиці – не найкращий вибір. Якщо ж вам потрібно лише позначити – або натякнути – межу, перед вами відкривається безліч художніх варіантів. Знання призначення вашої огорожі допоможе вам вибрати висоту, конструкцію і матеріал, які найкраще відповідають цьому призначенню.

Поради щодо вибору правильного паркану для вашого будинку

Стиль вашого будинку

Архітектура вашого будинку дозволяє легко визначити, який тип огорожі не варто використовувати. Уявіть собі огорожу з рабиці, що оточує вікторіанський пряниковий особняк, щоб зрозуміти, що є доречним, а що ні. Старі будинки класичної архітектури найкраще виглядають з цегляними або декоративними металевими парканами, в той час як сучасний будинок-ранчо гармонійно поєднується з вініловим або дерев’яним парканом. Між вашим будинком і огорожею, що його оточує, має бути дизайнерський зв’язок.

Матеріал паркану

Давайте розглянемо найпопулярніші матеріали для огорожі, а також їхні переваги та недоліки.

  • Дерев’яний паркан може мати найнижчу вартість придбання та встановлення, але потребуватиме постійного догляду (нанесення нової морилки або фарби кожні 2-3 роки), що має бути передбачено в бюджеті, як з точки зору грошей, так і часу. Деревина – це екологічно чистий, стійкий матеріал, і їх встановлення та ремонт може бути проектом, який можна зробити своїми руками. Українські паркани з кедра або червоного дерева краще протистоять гниттю та комахам, а дерево, оброблене під тиском, має довший термін служби, ніж необроблене.
  • Огорожа з рабиці практично не потребує догляду, міцна і довговічна. Його можна придбати за доступною ціною і відносно легко встановити, що робить його популярним вибором, коли потрібно покрити велику територію. Перевагою є те, що матеріал можна переробляти. Недоліком рабиці є її утилітарний вигляд, але є способи обійти це, включаючи стилі з вініловим покриттям, які випускаються в базових кольорах, перетворюючи її на решітку для рослин або дозволяючи вашій уяві розгулятися з ідеями декорування огорожі з рабиці.
Поради щодо вибору правильного паркану для вашого будинку
  • Вінілова огорожа – також відома як пластикова огорожа – швидко стала улюбленим матеріалом, оскільки вона дійсно не потребує догляду, окрім підтримання чистоти, що можна зробити за допомогою садового шланга. Вініл доступний у безмежному розмаїтті стилів і кольорів, і може імітувати більшість інших поширених матеріалів для огорожі. Вініл коштує дорого, тому, якщо вам потрібно покрити велику площу, подумайте про змішування його з іншим матеріалом. І хоча це може бути проект установки, який можна зробити своїми руками, є деякі складні аспекти, з якими краще впоратися досвідченим монтажникам. Останнє, що слід враховувати при виборі вінілу – це міцність; через свою порожнисту конструкцію він може зламатися або тріснути при занадто сильному тиску, тому, якщо у вас є великі активні собаки або непосидючі діти, які грають у дворі, вам варто подумати про щось міцніше.
  • Композитна огорожа – ще один популярний вид пластикової огорожі. Він також відомий як штучна деревина і може імітувати вигляд більшості дерев’яних дощок. Композитний паркан не потребує догляду, як вініловий, але набагато міцніший, ніж порожнистий вініловий паркан, завдяки внутрішній конструкції з дерев’яних стовпів. Це також робить його дорожчим, ніж вінілові паркани, і його установку дійсно краще довірити професіоналам.
Поради щодо вибору правильного паркану для вашого будинку
  • Декоративні металеві огорожі надають вашій ділянці виразного, традиційного вигляду і можуть бути виконані в різних стилях, розмірах і висоті, як і дерев’яні огорожі. Ковані або чавунні огорожі можуть служити сотні років, а іржа – єдина можлива проблема в обслуговуванні (і її можна відшліфувати). Вони також дуже міцні і можуть бути пофарбовані в будь-який колір (хоча це створює проблеми з обслуговуванням). Ковані або чавунні вироби можуть бути економічно вигідними, враховуючи їх низьку потребу в обслуговуванні та довговічність, але якщо ви обираєте індивідуальний дизайн, його повинні встановлювати досвідчені фахівці.

Це короткий огляд популярних матеріалів для огорожі, але у вас є безліч інших варіантів, включаючи цеглу або камінь. А паркан – це чудовий спосіб проявити творчість, як от цей паркан з дерев’яної рами та панелей з гофрованого металу.