як варити вареники
Рецепти

Скільки варити вареники з картоплею: як правильно зварити заморожені вареники?

Вареники з картоплею – дуже ситна і смачна страва. Рецепт його приготування знайомий усім і кожному практично з дитинства. Хтось вміє і любить готувати такі страви в домашніх умовах, а хтось вважає за краще купувати вареники в магазині. Однак обидва ці типи людей сходяться в одному — їм доведеться варити цю страву.

На перший погляд, у процесі термічної обробки нічого такого немає, але насправді тут є і свої специфічні особливості. Наприклад, скільки варити вареники?

Особливу увагу варто приділити тому факту, що вареники — ніжні і до них потрібний особливий підхід.

  • Вибирати краще ті магазинні вареники з картоплею, в які входить мука вищого або першого сорту. Особливість таких вареників у тому, що їх тісто еластичніше, а відповідно менше шансів, що шви розійдуться або тісто прорветься при варінні і картопля вирветься назовні.
  • Вареники правильно варити лише в окропі. Чому? Все дуже просто, щоб тісто не встигло розмокнути та розповзтися. Тому алгоритм простий, беремо каструлю, наливаємо воду, не забуваємо трохи посолити і чекаємо на закипання. Як тільки вода закипить (через 5-7 хвилин), потихеньку по одному починаємо відправляти туди вареники та головне, після цього треба засікти час.
  • Йтиметься і про час варіння. Для кожного типу вареників воно індивідуальне. Якщо ми маємо справу зі свіжими варениками, їх кидаємо в окріп і варимо протягом 5-15 хвилин, залежить від товщини скоринки. Якщо маємо заморожені вареники, то тут підхід вже інший. Такі вареники правильно варити не менше 15-20 хвилин, процес трохи довший.
  • Начинка! Здавалося б, звичайна картопля, що там може бути такого? Насправді є різниця й у начинці. Якщо використовувалося картопляне пюре, то відповідно чекати треба лише приготування скоринки, а це швидко. Якщо сира картопля, то тут доведеться поварити, тому що нам потрібно, щоб і начинка приготувалася, а отже, і часу піде більше, 15 хвилин для сирих і 20 для заморожених. Вареники останнього типу правильно протестувати перед тим, як вийняти. Просто дістати один вареник та спробувати.
  • Не забуваємо і про лінивих вареників з картоплею — це окрема історія. Тривалість їхнього приготування, як правило, коливається від 7 хвилин до 10 хвилин. До речі, їх варити також потрібно в гарячій та підсоленій воді.

Хитрість: щоб домашні вареники з картоплею не злипалися, у каструлю з водою можна додати пару крапель олії. На смак це ніяк не позначиться, зате полегшить роботу.

Мало зварити цю смачну страву, потрібно ще й подати. Подавати вареники з картоплею рекомендується, щедро змастивши вершковим маслом, разом із свіжою сметаною та зеленню.

Ось так просто зварити смачні вареники з картоплею, щоб порадувати свою родину і гостей.