15 маленьких секретів, які допоможуть вам подобатися оточуючим
Ці методики настільки прості, що ними без будь-яких зусиль можна користуватися кожен день.
1. Запам’ятовуйте імена
Власне ім’я для будь-якої людини – це найприємніше поєднання звуків. Так чому б не зіграти на цьому? Запам’ятовуйте імена людей і використовуйте їх. Відомий психолог Дейл Карнегі був впевнений, що цей прийом гарантовано збільшить число шанувальників.
Для людини, з якою ви контактуєте не дуже часто, сам факт того, що ви запам’ятали її ім’я, стане приємною несподіванкою. Він буде чимало здивований і задоволений увагою до його персони.
Не варто повторювати ім’я людини буквально через кожне слово. Замість цього постарайтеся відразу запам’ятати його в момент знайомства і потім застосовувати, коли захочеться почати розмову.
2. Контролюйте емоції
Технології поступово витісняють живе людське спілкування. Але люди все ж залишаються досить соціальними істотами, для яких важливо проявляти емоції.
Ми підсвідомо вибираємо собі в співрозмовники ту людину, яка найбільш близький нам в емоційному плані і своєю поведінкою не викликає відторгнення. Часто буває таке, що розмовляли якимсь чином вловлюють загальний настрій, а потім підлаштовуються один під одного.
Якщо ви хочете справити на когось сприятливе враження або зробити чийсь день трішки краще, то постарайтеся контролювати свій настрій , щоб ділитися з оточуючими тільки позитивними емоціями.
3. Використовуйте невербальні засоби спілкування
Навчіться слухати. І не тільки вухами. Спробуйте показати людині, що розмова вам дійсно важливий, використовуючи невербальні засоби спілкування:
- Віддзеркалюйте співрозмовника – копіюйте його позу або манеру мови, але занадто сильно не захоплюйтеся, інакше він може подумати, що ви його передражнюєте.
- Зберігайте зоровий контакт – нікому не подобається підтримувати бесіду з людиною, яка дивиться кудись не туди. Незрозуміло, чи то він насправді слухає, то чи зайнятий своїми думками.
- Кивайте, посміхайтеся, жестикулюйте, але в міру.
Ведіть себе природно, не намагайтеся використовувати всі засоби невербального спілкування одночасно.
4. Практикуйте активне слухання
Уміння уважно слухати співрозмовника дуже важливо для підтримки конструктивної бесіди. Ви будете набагато більше подобатися оточуючим, якщо сконцентруєтеся на підтримці розмови, а не на чомусь сторонньому. Спробуйте освоїти техніку активного слухання, щоб продемонструвати, наскільки уважним ви можете бути по відношенню до співрозмовника.
Активне слухання – особливий метод демонстрації уваги, який застосовується в психології та психотерапії. Він використовується, коли потрібно показати співрозмовнику, що ви розумієте і поділяєте його почуття, а також готові запропонувати свою допомогу.
Найбільш поширені прийоми активного слухання:
- Парафраз (переказ) – коротке повторення сказаного співрозмовником своїми словами.
- Уточнення – з’ясування і уточнення додаткових подробиць розповіді, щоб уявити ситуацію найбільш повно і детально.
- Повідомлення про сприйняття – словесна демонстрація співрозмовнику того, що ви його зрозуміли. Підійдуть фрази «Розумію, як тобі важко», «Уявляю, що ти зараз відчуваєш» та інші подібні.
- Паузи демонструють співрозмовнику те, що ви уважно обмірковуєте і переосмислюєте сказані ним слова.
Крім того, можна і потрібно ставити співрозмовникові доречні питання, але ні в якому разі не слід його перебивати.
5. Забезпечте зворотний зв’язок
Щоб дати людині зрозуміти, що ви дійсно до нього небайдужі, підійміть тему, яка обговорювалася з ним раніше.
Ваш колега говорив про те, що у вихідні у його сина буде ранок? Попросіть розповісти, як все пройшло. Ваш друг казав, що на вихідних збирається переставити меблі і перефарбувати кухню в новий колір? Запитайте, що з цього вийшло і чи подобається йому результат.
Не потрібно завжди обговорювати якісь дуже важливі і глобальні теми . Життя складається з безлічі дрібних і незначних на перший погляд подій. Увага і інтерес до них дає привід для розмов. Людям приємно і втішно, коли хтось цікавиться подробицями їхнього життя.
6. Не скупіться на похвалу
Справжня похвала значно відрізняється від грубих лестощів, яку дуже легко розпізнати. Запам’ятайте: підлабузників не любить ніхто.
Люди жадають схвалення, але отримують його дуже рідко. Набагато частіше чується критика і іронічні зауваження.
Дейл Карнегі, автор бестселерів по навичкам спілкування
Щире захоплення роботою, виконаною на совість, усвідомлення того, що докладені зусилля помічені і оцінені по достоїнству, – саме це дійсно хочуть чути люди. Не скупіться на слова і хваліть щиро.
7. Критикуйте конструктивно і по суті
Будьте щедрими на похвалу, але не захоплюйтеся критикою. Люди надзвичайно ранимі. Навіть не дуже образливі слова можуть сильно поранити самолюбство. Іноді без критики обійтися ніяк не виходить. Пам’ятайте, що в цих випадках вона повинна бути конструктивною і не нести негативного забарвлення. Якщо хтось робить помилку, не лайте його публічно. Будьте тактовні і делікатні.
Використовуйте техніку «сендвіча». Її суть в тому, що будь-який критичний відгук будується за наступною схемою: похвала, критика, похвала.
Поганий приклад. Ліза, у тебе таке гарне волосся, але звіт, на жаль, ти зробила просто огидний. До речі, де ти купила цей приголомшливий светр?
Гарний приклад. Звіт, який ви мені прислали, виглядає дуже переконливо. Хороша робота, тільки при побіжному перегляді я, здається, помітив кілька помилок. Можу, звичайно, помилятися, але непогано було б перевірити. До речі, забув сказати: у останнього поста в Facebook, який ви написали про нашу фірму, таке велике охоплення, що це не може не радувати.
Мета критики повинна полягати в тому, щоб інша людина визнала свої помилки самостійно, без вашої прямої на них вказівки. У прикладі, який ми розглядали вище, можна було просто сказати: «Знову у вас якісь безглузді помилки в звіті. Виправте їх нарешті ». І просто чекати у відповідь реакції.
Людина обов’язково візьметься вибачатися і клятвено обіцяти виправитися. Не потрібно приймати це як даність. Постарайтеся підбадьорити його: скажіть, що переживати не варто, переконайте його, що він обов’язково придбає необхідний навик і в майбутньому у вас більше не виникне схожих проблем. Чим менше ви будете тикати в помилку пальцем, тим краще.
Перш ніж починати когось критикувати, подумайте двічі. Робіть зауваження тільки тоді, коли це дійсно необхідно.
Можна дотримуватися й іншої тактики: перш ніж вказувати комусь на його помилки, спочатку розкажіть про всі помилки, які здійснювали або робите в процесі роботи ви самі. І тільки потім переходите до недоліків когось іншого.
8. Не наказуйте, а пропонуйте
Мало хто любить, коли з ним розмовляють в наказовому тоні і змушують робити не найприємніші речі. Але як же бути в тих ситуаціях, коли вам від людини щось дуже потрібно?
Можна отримати бажане, просто задаючи правильні питання. Результат буде рівно тим же самим, ось тільки людина не буде відчувати себе приниженим і ображеним.
Поганий приклад. Іван, мені обов’язково потрібні ці звіти сьогодні. І живіше!
Гарний приклад. Іван, скажіть, ви встигнете розібратися з цим звітом до сьогоднішнього вечора? Був би дуже вдячний!
Здається, різниця очевидна.
9. Будьте живою людиною, а не роботом
Впевненість в собі робить людину привабливішою для оточуючих. Але тут важливо дотримуватися балансу і не почати здаватися всім самовпевненим і пихатим. Характер і внутрішній стрижень у вас повинні бути, однак не варто перегинати палицю.
Щоб навколишні відчували до вас симпатію, будьте з ними чесні. Не лізьте зі шкіри геть, намагаючись здаватися тією людиною, яким не є. Люди швидко розпізнають фальш. Погодьтеся, важко добре ставитися до людини, якій ви не можете довіряти.
Будьте послідовні. Якщо ви хочете здаватися людиною, на якого можна покластися, то гарантуйте оточуючим, що будете добре до них ставитися незалежно від свого настрою.
10. Освойте сторітеллінг
Люди люблять захоплюючі історії , тому спробуйте стати хорошим оповідачем. Виклад історій – це особлива форма мистецтва, яка вимагає майстерності. Вам потрібно буде навчитися грамотно формулювати свої думки, акцентувати увагу на найцікавіші моменти, стежити за промовою і не втомлювати співрозмовників. Навчіться утримувати і залучати увагу людей, тоді вони почнуть до вас тягнутися.
11. Не відволікайтеся на телефон
Якщо ви з кимось спілкуєтеся, то приберіть смартфон подалі. Нічого так не відволікає від бесіди, як постійні швидкі погляди на екран під час розмови, а також звуки приходять повідомлень і повідомлень. Це заважає сконцентруватися на бесіді і неабияк дратує.
Будь-яка розмова стане в рази приємніше, якщо ви поглинені нею цілком.
Зосередьтеся на зміст розмови. Телефон від вас нікуди не дінеться, а от людина цілком може.
12. Не бійтеся просити поради
Здається, це один з найлегших способів змусити людей полюбити вас. Коли ви просите пораду, то демонструєте людині, що його думка для вас важлива і цінна. Ви показуєте, що поважаєте його.
Коли ви даєте людині можливість відчути себе важливим і значущим, коли він усвідомлює, що без його допомоги вам не впоратися, то починає перейматися до вас симпатією.
13. Уникайте кліше
Давайте начистоту: нікому не подобаються нудні люди. Вони передбачувані до позіхання і жахливо нецікаві. Нам найчастіше подобаються яскраві, неординарні, самобутні і іноді навіть химерні люди.
Банальний приклад: уявіть, що ви берете у кого-небудь інтерв’ю. Замість того щоб в кінці сказати своєму співрозмовнику коронну фразу «Радий був з вами познайомитися», спробуйте внести деякі корективи. Скажіть замість неї: «Мені дійсно було приємно поспілкуватися» або «Радий, що ми нарешті познайомилися ближче».
Не потрібно винаходити велосипед – будьте собою і проявіть фантазію.
14. Задавайте питання
Цікавтеся життям людей, з якими ви хочете зав’язати добрі стосунки. Запитуйте про їхні інтереси, захоплення, про книжки, які вони читають, і фільмах, які вони дивляться. Це безпомилковий спосіб завоювати увагу.
Люди егоцентричні і найбільше люблять говорити саме про себе. Якщо ви дозволите співрозмовнику цю маленьку слабкість, то він підсвідомо відзначить вас як виключно приємну людину.
15. Будьте об’єктивні
Ніхто не захоче мати справу з людиною, яка остаточно і безповоротно вбив щось собі в голову і не готовий змінювати думку. Якщо ви хочете подобатися оточуючим, будьте неупереджені. Щоб позбутися від упереджень, спробуйте поглянути на світ інакше: прислухайтеся до думки оточуючих, зіставте його зі своїм і спробуйте прийти до якогось компромісного рішення.
Додайте до своєї звичайної поведінки пару цих корисних звичок і спостерігайте, як ваша популярність злітає до небес.