Які корисні смаколики обрати для кота
Вибране

Які корисні смаколики обрати для кота?

Вашому коту потрібні смаколики, які не тільки задовольнять його гастрономічні уподобання, але й будуть корисні для його здоров’я. При виборі варто орієнтуватись на котячі ласощі, які містять відповідні поживні речовини, такі як білки, вітаміни та мінерали.

Чи можна годувати кота продуктами з нашого столу?

Пережитки минулого доносяться до нас знайомою фразою – “Наш кіт їсть те, що і ми, і живе 20 років”. Чи корисна шинка для котів та інші ковбасні вироби, які вкоренились за котячим образом з дитячих мультфільмів? Ви напевне теж не раз задумувались, чи справді улюбленцям можна їсти страви з нашого столу. Розберемо найпопулярніші котячі смаколики, які люди звикли давати своїм улюбленцям та дослідимо чи справді вони корисні для них?

Ковбасні вироби

У всіх мультфільмах чи фільмах, кіт завжди закріплений за образом любителя ковбаси чи сосисок. Це дійсно може бути смачно для вашого улюбленця, але наскільки корисно? Ковбасні вироби містять сіль та спеції, які шкідливі для тварин, та окрім цього купу барвників та консервантів. Споживання таких продуктів може призвести до проблем з підшлунковою залозою, набору зайвої ваги, проблем з шлунком та кишківником, а також інших захворювань, які можуть бути небезпечними для здоров’я кота.

Рибні консерви

Ті консерви, що призначені для людей, також містять сіль, спеції та консерванти. Годування кота консервами може призвести до недостатнього надходження необхідних поживних речовин, викликати проблеми зі здоров’ям, такі як проблеми зі шлунком та кишківником, алергічні реакції, набір зайвої ваги та інші захворювання. Краще використовувати спеціально розроблені корми для котів, які враховують їхні харчові потреби та уподобання, щоб забезпечити здоров’я і добробут вашого улюбленця.

Рибні кістки чи смажена риба

Для котів краще уникати як рибних кісток, так і смаженої риби. Рибні кістки можуть бути небезпечними, оскільки вони можуть застрягати в гортані або кишківнику тварини, призводячи до травм або ускладнень. Смажена риба може містити занадто багато жиру або спецій, що може призвести до проблем зі шлунком і вагою. Якщо ви хочете подавати рибу своєму коту, краще варити або запікати її без спецій та обов’язково видалити всі кістки перед подачею.

Які корисні смаколики обрати для кота

Молочні продукти

Дорослі коти зазвичай погано переносять лактозу та молочний цукор, які містяться в свіжому молоці та інших молочних продуктах. Тому перед тим як давати коту молочні продукти, слід перевірити, чи переносить ваш кіт молоко. Також варто уникати сирів та інших молочних продуктів з великою кількістю жиру або солі, оскільки вони можуть спричинити проблеми зі шлунком та здоров’ям шкіри.

Сире м’ясо

Згідно з дослідженням, сире м’ясо для котів може бути не таким корисним, як це здається на перший погляд і може викликати:

  1. Ризик інфекційних захворювань (для домашніх тварин та господарів)  
  2. Дисбаланс поживних речовин у раціоні (у домашніх тварин)
  3. Чужорідні тіла (наприклад, домашні тварини ковтають кістки)

Курячі кістки

Курячі кістки можуть бути небезпечними для котів, особливо якщо вони сухі й легко розгризаються. Хоча коти люблять жувати кістки, розгризання курячих кісток може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як розриви та пошкодження шлунково-кишкового тракту, а також вразити ротову порожнину. Крім того, курячі кістки можуть бути джерелом бактерій і можуть бути потенційно небезпечними для котів.

Що пропонує сучасний ринок для ваших улюбленців?

Наприклад, смаколики з високим вмістом м’яса або риби можуть бути корисним джерелом білків та інших поживних речовин. При виборі смаколиків також слід звертати увагу на їх склад та якість, щоб уникнути штучних барвників та консервантів. Запам’ятайте, що раціон кота повинен бути збалансованим, тому використовуйте ласощі для похвали й не забувайте про основне харчування.

  • Подушечки сухі/напіввологі;
  • Сушене м’ясо чи риба;
  • Кремові ласощі чи пасти;
  • Натуральні консерви;
  • М’ясна соломка, палички чи кульки.

Завжди важливо перевіряти склад смаколиків та переконатися, що вони безпечні для споживання котами. Також слід слідкувати за кількістю смаколиків, які ви дозволяєте коту споживати, оскільки вони повинні бути частиною збалансованої дієти.