простинь на резинці
Цікаво

Як зшити простинь на резинці своїми руками

4.5
(2)

Все, напевно, вже чули, і не раз, про таке постільний атрибут, як простирадло на резинці. Хтось, бажаючи отримати всі переваги від її використання йде купувати її в магазин постільної білизни , а хтось замислюється про те, як зшити наволочку , підодіяльник або натяжне простирадло своїми руками.

В інтернеті багато інформації на дану тему. Вся вона викладена в різній формі, яку деколи складно сприйняти, як візуально, так і інформаційно.

Постараємося покроково, в ілюстрованому вигляді, донести інформацію про найпростіший спосіб пошиття простирадла на гумці, з нашої точки зору, з поясненням кожного кроку. До речі, досягти поставленої мети можна навіть не маючи під руками оверлока. Досить однієї швейної машинки. Ну звісно ще необхідні ножиці, білизняна гумка хорошої якості (бажано 7 мм), однотонні нитки і сантиметрова стрічка або лінійка.

Погляньмо на цей спосіб на прикладі пошиття стандартного варіанту простирадла під розмір матраца 90 см на 200 см з висотою 20 см.

1 Крок – визначаємо розмір рулонного листа тканини необхідного для пошиття

Щоб визначити його розмір необхідно спочатку зробити ескіз розкрою.

Отже, з малюнка в загальному вже сформувалося уявлення про те, як треба буде кроїти. Квадратні вирізи по кутах листа необхідні для подальшого з’єднання і зшивання кутів нашої простині на резинці.

Так як висота нашого матрацу 20 см, то до кожної його сторони треба приплюсувати цю величину і ще додати 15 см тканини безпосередньо під загин простирадла під сам матрац + під загин торців під саму гумку і обробку країв тканини 2,5 см.

Чому саме 15 см? Це середньостатистична величина. Її можна розглядати як рекомендоване значення, визначене з практичного досвіду використання простирадлом такого типу.

Рекомендована величина загину під матрац в залежності від його розміру:

  • від 60 см x 120 см і меншою площею – 10 см
  • від 80 см x 160 см до 160 см x 200 см – 15 см
  • від 180 см x 200 см і більшою площею – 17-20 см

Чому величина загину більше для великих розмірів матраца? Тому що, при об’ємних матрацах більше навантаження на його краю і для того, щоб простирадло таких розмірів сиділа на ньому більш стійко, робляться загини таких розмірів. Для менших розмірів, наприклад, для дитячої постільної білизни , це не так актуально.

В результаті розмір нашої тканини для пошиття простирадла складе:

  • по ширині (20 + 15 + 2,5) +90 + (20 + 15 + 2,5) см = 165 см
  • по довжині (20 + 15 + 2,5) +200 + (20 + 15 + 2,5) см = 275 см

2 Крок – робимо розкрій відповідно до зроблених розрахунків і ескізу

Якщо вам треба розрахувати розміри тканини, розкрій, кількість гумки під свій матрац, то можете скористатися калькулятором розрахунку .

3 Крок – з’єднуємо всі кути майбутнього простирадла

З’єднуємо всі кути простирадла і прошиває їх з внутрішньої сторони білизняним або «французьким» швом за допомогою швейної машинки. Якщо є оверлок, то опрацюємо ще їх і оверлоком.

Ось основний каркас (коробочка) і готовий

4 Крок – робимо ножицями на краях тканини зарубки

Робимо надрізи на тканині, як на малюнку, для визначення місць, де буде починатися і закінчуватися прошив гумки з кожної зі сторін простирадла. У нашому випадку гумка буде проходити не по всьому периметру, а тільки з двох протилежних сторін з виступом по довжині 50 см з кожного краю.

Така схема найбільш краща з точки зору подальшого догляду за цим простирадлом (прасування, прання тощо). Спробуйте попрасувати простирадло з гумкою прошите по всьому периметру. А так, відмінностей за своєю функціональністю з простирадлом, де гумка прошита по всій площі, абсолютно ніяких немає.

Варіант з гумкою по всьому периметру більш кращий для маленьких розмірів матраців, тобто для дитячих ліжечок.

5 Крок – прошиває гумку і підкладаємо краю

Перед цим кроком необхідно визначитися – яку кількість гумки необхідно під розмір нашої простирадла!?

Розрахунок робимо для нашого варіанта:

(50 + 90 + 50) = 190 см гумки необхідно на всю простирадло. На одну сторону необхідно 95 см і на іншу стільки ж (190/2).

Формула розрахунку для будь-якого розміру простирадла однакова:

50 см + ширина матраца + 50 см = x

Ділимо x на 2 і отримуємо, скільки необхідно гумки на кожну зі сторін. Якщо гумка поганої якості, тобто сильно розтягується, то можна застосовувати коефіцієнт ділення не 2, а 2,5.

Ну, що – з розміром гумки визначилися. Переходимо до її вшивання.

Прошивши гумки від зарубки(засечки) одного краю до зарубки іншого здійснюється шляхом підкладання її всередину краю тканини з її подальшим загином в 2,5 см (7 мм + 7 мм + 11 мм) і поступового проходу швейної голки до кінцевої зарубки. В процесі формованого шва, гумку необхідно рівномірно і послідовно підтягувати, для рівномірного розподілу по всьому шляху її проходження.

Голка повинна йти, не зачіпаючи самої гумки. Тобто гумка не буде вшита наглухо, що з часом дає можливість її замінити.


Місця зарубок (входу і виходу гумки) стопор наглухо швейною голкою , за рахунок чого гумка буде зафіксована в отриманому «жолобки».  

Аналогічно прошиваємо її по протилежній стороні нашого простирадла.

Краї простирадла по периметру, де не буде проходити гумка, прошиває зазвичай голкою, підкладаючи кромку тканини (2,5 см) в два загину.

Ну ось і все, простирадло готове.  
Сподіваємося, що для когось ця стаття буде корисною і допоможе зшити простинь на резинці самому.

Наскільки публікація була корисна?

Натисніть, щоб оцінити

Середня оцінка 4.5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першим.

Шкодуємо, що ви поставили низьку оцінку!

Дозвольте нам стати краще!

Розкажіть, як нам стати краще?

Поділитися в соцмережах