Як зняти фільм на мобільний телефон
INSPIRED

Як зняти фільм на мобільний телефон

Знімати кіно на мобільний може кожен. Монтувати його легко у спеціальних програмах – їх можна скачати та встановити практично на будь-який телефон. Існують фестивалі мобільного кіно, та й на великі кіноогляди подаються картини, частину яких або всі повністю знято за допомогою мобільного.

Мобільне кіно зняли Гарі Олдман, Спайк Джонз, Олівія Вайлд та Мішель Гондрі.

Спайк Джонс: Кліп для Каньє Веста

Навряд чи у Спайка Джонса були проблеми з бюджетом, однак він вибрав для кліпу Каньє Веста саме iPhone, отримавши камерне, інтимне зображення, що відповідає темі пісні. На користь компактної камери був ще один аргумент: у кліпі знімалася донька Веста, якій, напевно, було простіше без величезних об’єктивів і великої знімальної групи.

Підготовка до зйомки

Перше, що потрібно зробити перед зйомкою на телефон, – вибрати якість відеозйомки. Як правило, це можна зробити у налаштуваннях відеокамери. Для більшості випадків і соцмереж вистачить якості 1080 х 1024. Останні версії IPhone, наприклад iphone 13 128 гігабайт або з більшим обсягом пам’яті, мають в арсеналі зйомки режим “Кіноефект”. Такий режим відрізняється гарним автофокусом та розмиттям заднього плану, як у кіно.

Перед зйомкою не забудьте ввімкнути авіарежим – через випадковий дзвінок відео може зупинитися.

Головний плюс зйомки на телефон – розмір техніки. Знімати можна будь-якої миті, адже телефон майже завжди з вами.

Ідея та сценарій

Ідея сформована, але лише загальна. Для того щоб втілити її у життя, потрібен сценарій. Це досить складна справа, яка потребує значної частини часу при організації зйомок. Сценарій повинен точно відображати, як зняти фільм – локації, плани, дії та репліки головних акторів, масовки. Будь-який відступ від сценарію може повністю змінити враження від перегляду готового фільму чи ролика.

Процес

Відео потрібно знімати щонайменше п’ять секунд. Обрізати його неважко, а кадрів, що бракує, не завжди вдасться дозняти. Намагайтеся почати знімати за секунду-дві до того, як станеться якась дія, і за секунду-дві після.

Монтаж та підбір кадрів

Коли матеріали відзняті, вам потрібно провести їхній відбір (адже у процесі зйомки записано кілька дублів), обробку та монтування в єдиний фільм. Вам потрібно виконати такі дії:

  • видалити зайві сцени;
  • розрізати частини, щоб вставити нові (наприклад, ліричний відступ, що є за задумом);
  • накласти тіні, змінити освітленість, колірну палітру, контрастність, яскравість картинки;
  • створити цікаві переходи між сценами;
  • редагувати або додати звуковий супровід – озвучку чи музику.