Як використовувати спонж для макіяжу, щоб завжди досягати бездоганного результату
Вибране

Як використовувати спонж для макіяжу, щоб завжди досягати бездоганного результату

Хороший спонж для макіяжу – це, мабуть, один із найцінніших інструментів у вашій косметичці. Хоча ви можете думати, що він стане в нагоді тільки для нанесення рідкої тональної основи, насправді цей інструмент можна використовувати для безлічі важливих етапів макіяжу – від нанесення BB-крему або тонуючого зволожуючого крему до складніших етапів, таких як контурування. Хто знає, можливо, завдяки цьому універсальному інструменту ви назавжди забудете про кисті для макіяжу або, принаймні, рідше їх діставатимете.

Як вибрати спонж для макіяжу

Зайшовши в найближчий магазин косметики, ви швидко виявите, що спонжі для макіяжу бувають різних форм і розмірів. Ці варіації не просто для показухи. Вони призначені для різноманітних завдань макіяжу. Ось короткий гайд з декількох найбільш популярних форм спонжів для макіяжу:

 • Teardrop (Крапля)
  Якщо ви ніколи раніше не користувалися спонжем або шукаєте універсальний варіант, то спонж у формі краплі – ідеальне рішення для початку. Рекомендується використовувати великий закруглений кінець для великих ділянок обличчя, які зазвичай покриваєте при нанесенні рідкої тональної основи, кремових рум’ян або бронзатора.
  Кінчик спонжу для макіяжу ідеально підходить для нанесення пудри/консилера у важкодоступні місця, такі як внутрішній куточок очей, навколо носа та під готовими стрілками для посилення чіткості і контуру.
Teardrop (Крапля)
 • Каплевидний з плоским краєм
  Деякі спонжі для макіяжу у формі краплі мають пласку сторону.
  Коли справа доходить до розтушовування та змішування контуру або бронзера, спонж для макіяжу з плоским краєм може бути абсолютно незамінним, полегшуючи скульптурування таких зон, як вилиці, лінія щелепи та шия.
Каплевидний спонж з плоским краєм
 • Грушоподібна форма
  Грушоподібні спонжі для макіяжу мають унікальний силует, що нагадує пісочний годинник. Хоча зовні він схожий на традиційний краплеподібний спонж, така форма забезпечує більш зручне утримання, що дозволяє краще контролювати макіяж. Він добре працює як із будь-якими рідкими продуктами, так і з пудрою, хайлайтером або кремовими рум’янами.
Грушоподібна форма

Як наносити тональну основу за допомогою спонжу

 • Крок 1: Змочіть спонж
  Тепер, коли ви вибрали ідеальний спонж, давайте приступимо до справи. Перше, що вам потрібно зробити, це повністю занурити спонж у воду. Потім ретельно вичавіть його, щоб видалити зайву воду (ви зрозумієте, що він готовий, коли він збільшиться у розмірах).

Навіщо змочувати губку? Сухий спонж має відмінну функцію поглинання, тому змочування спонжу гарантує, що макіяж не вбереться в бьюті блендер до того, як потрапить на обличчя. Це не тільки вбереже вас від марної витрати засобу, але і зробить нанесення макіяжу більш рівномірним, що дозволить досягти бездоганного результату без розводів. Тим не менш, вичавлювати спонж так само важливо, як і змочувати його, тому що занадто велика кількість води може розбавити продукт або зіпсувати текстуру засобу, внаслідок чого макіяж виглядатиме незграбно.

 • Крок 2: Точково нанесіть тональний крем на обличчя
  Тепер, коли спонж вологий, рівномірно розподіліть тональний крем по обличчю. Коли засіб розподілено, можна розпочинати змішування.

Замість проведення спонжем по обличчю, використовуйте більшу сторону спонжу, “вбиваючими” чи поплескуючими рухами. Це означає, що потрібно наносити тональний крем спонжем на шкіру маленькими рухами, розподіляючи продукт, щоб створити образ без розводів.

Як наносити тональну основу за допомогою спонжу

Як наносити консилер за допомогою спонжу для макіяжу

Після нанесення тональної основи ви готові перейти до консилера. Нанесіть консилер під очі і навколо носа, використовуючи невелику ділянку спонжу або спонж овальної форми, і обережно розподіліть його за допомогою маленького кінчика. Тут діють ті ж правила змішування: обов’язково розподіляйте консилер рухами, що поплескують.

Як зробити контуринг за допомогою губки для макіяжу

Щоб зробити контур за допомогою бьюті-блендера, спробуйте використати контурний засіб або рідку тональну основу на два тони темніші, ніж ваш тон шкіри. Перейдіть до цього кроку після нанесення основи та консилера. Нанесіть засіб на обличчя, зосередившись на тих ділянках, які ви хочете зробити більш чіткими.

Потім м’якими рухами вбивайте і змішуйте засіб, доки не досягнете потрібного ефекту. Якщо у вас є спонж для макіяжу з плоскою стороною, то з ним вам буде набагато простіше досягти кращого результату.

Як використовувати спонж для макіяжу для рум’ян та хайлайтера

Чи знаєте ви, що спонж для макіяжу можна використовувати для нанесення рум’ян та хайлайтера? Якщо ви працюєте з рум’янами, трохи промокніть великий закруглений кінець вологого спонжу у формі краплі, щоб засіб набрався на губку. Потім легкими мазками нанесіть засіб на яблучка щік (або туди, де рум’яна найбільше підходять вашій формі обличчя), поки не досягнете м’якого рожевого сяйва. Якщо ви використовуєте кремову формулу, спробуйте її нанести так само, як тональний крем: Нанесіть їх точково на шкіру і розподіліть за допомогою закругленого кінця спонжу.

При нанесенні хайлайтера за допомогою спонжу для макіяжу переверніть його, щоб використовувати загострений край для більш точного нанесення. Якщо ви використовуєте сухий хайлайтер, зануріть вологий спонж у засіб та проведіть їм по всіх ділянках, які ви бажаєте виділити. Якщо ви використовуєте рідкий хайлайтер, нанесіть його безпосередньо на шкіру і розподіліть за допомогою спонжу.

Порада професіонала: якщо ви використовуєте один і той же спонж для нанесення тональної основи, консилера, рум’ян та хайлайтера, обов’язково наносьте рум’яна та хайлайтер в останню чергу. В іншому випадку пігмент і блиск цих продуктів можуть спотворити відтінок макіяжу на вашому обличчі.

Як чистити спонж для макіяжу

Поради щодо догляду за спонжем для макіяжу

Оскільки ви постійно змочує спонж для макіяжу і проводите ним по обличчю, він може швидко стати розсадником бруду та бактерій, тому правильний догляд за ним має ключове значення. Правильно і часто очищаючи спонж, ви також зменшите ризик появи висипань і продовжите термін придатності спонжу для макіяжу.

Як чистити спонж для макіяжу

Хоча на ринку представлено безліч засобів, спеціально призначених для очищення спонжів для макіяжу, м’яке мило та тепла вода творять дива із забрудненим спонжем. Ви також можете використовувати повсякденний миючий засіб або навіть м’який шампунь.

Щоб очистити спонж, просто нанесіть невелику кількість мила або очищувального засобу на долоню і акуратно помасажуйте спонж для макіяжу, поступово додаючи трохи води, доки суміш не стане піною. Після того як ви промасажували мило на всі боки губки, ретельно промийте її під теплою водою. Обов’язково вичавлюйте її доти, доки не залишиться піни. Коли всі сліди мила зникнуть і вода стане прозорою, дайте губці повністю висохнути, а потім покладіть її у косметичку або футляр.

Також рекомендується зберігати сухий спонж в окремому футлярі, щоб він не бовтався вільно в косметичці і не збирав сліди бруду і бактерій.

Як часто потрібно чистити спонж для макіяжу?

Найкращий спосіб запобігти попаданню пилу, бруду та бруду на спонж – це очищати його після кожного використання. Хоча щоденне ретельне очищення є ключовим фактором, ви все ж таки не повинні використовувати один і той же спонж для макіяжу вічно. Як і зубну щітку, спонж для макіяжу слід міняти кожні три місяці (тобто щоразу, коли настає новий сезон).

Якщо спонж буде чистим і свіжим, у вас буде більше шансів знову і знову досягати бездоганного результату.