Lifestyle,  Цікаво

Як реагувати на негатив і зберігати внутрішній баланс в будь-яких ситуаціях?

У житті кожної людини, якщо він, звичайно, не живе один де-небудь в хатинці посеред лісу, траплявся ВІН. Потік негативу. І не важливо, чи було це коротке всім відоме слово або віраж довжиною в поему і тривалістю в годину – осад залишається надовго, а у багатьох “пережовування” ситуації взагалі займає близько тижня.

Як же правильно реагувати на негатив? І чи треба взагалі реагувати, як дехто каже – опускатися до рівня кривдника? Давайте розберемося.

Зміст статті:

Найперше, що вам потрібно зрозуміти – чому на вас “наїхали”? Звичайно, простіше сказати, що кривдник – дур% чок і взагалі ви біла і пухнаста, але давайте на чистоту: іноді своїми діями або словами ми можемо викликати негатив. Інша справа, що ми впевнені, що не заслужили його! Наприклад, всім відома ситуація “заподіяння добра” або пасивної агресії, коли “ой, мила, ти так схудла, ти що, захворіла? Давай я дам контакти хорошого лікаря, він прибере синці у тебе під очима “.

Я таких порадників відразу шлю в ліс за ягодами, тому що нічого, окрім бажання образити, ними не рухає.

Інша справа, що вони потім на мене ж і ображаються за різкість. Подумайте, наскільки часто ви любите давати непрошені поради, лізти в чуже життя з “допомогою” або в цілому не в свою справу?

Якщо ви нічим таким не займаєтеся, значить, ви зіткнулися з необгрунтованим негативом. А він, як малодосліджений звір, має безліч граней.

Це завжди щось про кривдника

Чули такий жарт, що коли в вас кидаються брудом, до вас вона може і не долетіти, а ось у кривдника руки точно будуть замазані по лікоть? Раніше мені в директ майже кожен день писали любителі дати непрошений рада, розповісти, що я не так живу і не тому вчу, і взагалі яка я хмаринка фарбована. І я відповідала, вела листування, а потім зрозуміла одну просту річ: щаслива людина, по-справжньому щасливий, він не лається в чергах і поліклініках, не хамить касирам і не кричить на підлеглих. Тому що його життєвий фокус зміщений на щастя, на радість, на себе і своє життя.

Щаслива людина навіть не помітить, що в нього летить якийсь клубок з-під паркану, він отряхнется, посміхнеться і пройде повз, далі жити свою класну життя. Він ніколи не буде витрачати свій час на пояснення, чому хтось там з-під паркану не має рації. Йому просто це не цікаво.

Негатив – це фасад

Вашому кривдникові може здаватися, що раз він зачепив вас за живе, він сильний, сміливий, спритний, вправний. Насправді ні.

  • швидше за все, у нього занижена самооцінка, і він хоче підняти її таким неекологічним способом;
  • він хоче привернути вашу увагу. Це як в школі, коли за косичку смикали. Просто хтось досі не виріс і “тролі”, щоб довести собі, що він важливий;
  • можливо, в сім’ї кривдника було прийнято критикувати і ображати один одного. Тоді його варто лише пошкодувати;
  • сюди ж відноситься невдоволення своїм життям, коли “бач, ікру вони ложками їдять, поки я тут на чотирьох роботах корячітся за копійки”;
  • позиція жертви знову ж. “Я не буду намагатися жити краще. Давай я краще за тебе до себе в своє болото затягну, щоб тобі так солодко не жилося “;
  • страхи. “Я вдарю першим, щоб мене ніхто не встиг образити”. Знову ж таки, таких людей хочеться пожаліти і показати, що можна по-іншому отримувати увагу, любов і турботу.

Чим більше коло спілкування ви маєте, тим більше ймовірність, що ви можете комусь не подобатися. І це нормально. Ненормально – хотіти подобатися всім і жертвувати своїми інтересами заради того, щоб вас назвали хорошою дівчинкою чи хлопчиком.

Поради психолога, як не реагувати

Тому, якщо ви хочете зберігати баланс за будь-яких моральних клацаннях по носі від “доброзичливців”, то:

Пам’ятайте: якщо ви ніяк не провокували негатив, ви в повному праві відправити кривдника по всім відомим маршрутом і виключити його зі свого оточення

Йдеться про відстоювання ваших особистих кордонів, тому ви маєте право діяти прямо і жорстко. Складніше, якщо це близька людина, наприклад мама. І тут візьміть волю в кулак, не вступайте в суперечки і твердо, але спокійно скажіть “Мамуся, мені не подобається твій тон. Це моя справа і я не хочу це з тобою обговорювати “.

Знову пам’ятайте: негатив не має до вас ніякого відношення

З вами все окей. А не окей – з самим кривдником і його життям. Тому мене особливо розчулює потік негативу в мою сторону від якої-небудь “щасливої ​​мами коханого чоловіка”. Відразу зрозуміло, що це не про цінувати своє життя і особливо свого часу. Подумайте, на що ви витрачаєте свій обмежений час на цій планеті – на себе або на злобу, переживання і токсична оточення?

Змістіть фокус на власне життя

Якщо вам подобається ваше життя, зовнішність, чоловік, діти, хобі, справа життя та ін., Вам просто ніколи і нецікаво відстежувати, що там про вас сказала Маша Пупкіна з 5-го під’їзду. Спілкуйтеся з підтримуючими вас людьми, знаходите щоденні приводи для радості, сходіть на йогу або подивіться хороший фільм з чоловіком. Дякуйте за ті можливості, що у вас є.

Займіться саморозвитком

Негатив, заздрість – це все так звані низькі вібрації. Щоб перейти на новий рівень і бути в балансі незалежно від того, що про вас вважають інші, потрібно пропрацювати самооцінку, власне “я”, особисті кордону, зрозуміти, чого ви хочете насправді. Це для початку. Коли ви будете прагнути до життя своєї мрії, летіти до неї з палаючими очима і натхненням, ви створите навколо себе таку потужну енергетику достатку, що кривдники і негатив будуть від вас весело відскакувати назад.

Будьте свідомими в будь-якій ситуації

Якщо хтось намагається зачепити вас і вивести на емоції, якомога болючіше “вдарити”, глибоко вдихніть і згадайте все, про що ми зараз говорили. Подумайте про те, що ховається під фасадом негативу. Бути може, важке дитинство? Або низька самооцінка, бажання утвердитися “про вас”? Про те, що людина просто не вміє по-іншому проявлятися в світі. А ось ви вмієте. Посміхніться собі і йдіть далі, жити свою класну життя.

Поділитися в соцмережах