Як почистити мікрохвильовку тим, що є під рукою, легко і швидко
Іноді здається, що в ній не просто гріли курку або розморожували рибу, а воювали. Але з будь-брудом можна впоратися підручними засобами.
Як почистити мікрохвильовку лимонною кислотою
Один з найпопулярніших методів – очищення лимонною кислотою . Єдиний нюанс – її не варто використовувати занадто часто, якщо камера печі покрита емаллю. Щоб відмити мікрохвильовку дочиста, вам знадобиться стакан води і столова ложка лимонної кислоти. Замість останньої можна взяти чотири столові ложки лимонного соку.
Приступаємо до процесу:
- Готуємо розчин: просто додаємо в воду лимонну кислоту. Якщо у вас лимон, вичавлюємо сік, залишки лимона кидаємо туди ж, в воду. Виливаємо розчин в чашку або піалу, яку можна гріти в мікрохвильовці.
- Ставимо чашку в піч і включаємо агрегат на максимальну потужність на 3-4 хвилини.
- Після виключення чекаємо 7-12 хвилин.
- Прибираємо чашку і ретельно протираємо камеру губкою.
Цей спосіб хороший тим, що позбавляє не тільки від жиру і забруднень, але і від неприємних запахів.
Як відмити мікрохвильовку – вода і сода
Можна використовувати старий і перевірений засіб, за допомогою якого можна почистити мікрохвильовку в домашніх умовах – харчову соду . Щоб приготувати ефективний розчин, потрібно розчинити столову ложку соди в склянці води. А далі все як у випадку з лимонною кислотою – нагріваємо, чекаємо, витираємо. Сода осідає на внутрішніх стінках мікрохвильовки у вигляді конденсату і розчиняє бризки жиру і інші харчові забруднення.
Якщо забруднення легке, можна обійтися однією водою, поставивши ємність в камеру і включивши піч на повну потужність. Гарячий конденсат добре розчиняє свіжу грязь. Залишається тільки прибрати розм’якшені «надмірності» ганчіркою.
Як помити мікрохвильовку – для складніших випадків
Є ще способи «вбити» бруд в мікрохвильовці. Не тільки жир і плями, але і будь-який – абсолютно будь-який! – запах вб’є такий склад: стакан води, склянка оцту і дві столові ложки лимонного соку. Все це гріємо дві хвилини на найвищій потужності. Трохи чекаємо, випускаємо пар і ретельно протираємо піч зсередини.
Ще один спосіб – просто термоядерний. Візьміть трохи засобу для миття посуду і додайте в нього соду – щоб вийшла густа паста. Розмішайте, щоб сода повністю розчинилася, і протріть цим розчином піч.
Третій рецепт – для мікрохвильовок з нержавіючої сталі. Її чистити лимонною кислотою не можна, це ми вже з’ясували. Але зате можна кокосовим маслом – збризніть їм паперовий рушник і протріть грубку зсередини.
4 основні правила як відмити мікрохвильовку в домашніх умовах
1. Чистити камеру СВЧ-печі потрібно в певному порядку. Спочатку витягуємо скляну тарілку і кільце, потім протираємо верхню частину і грати. Наступні на черзі – боки, низ і дверцята. Особливу увагу потрібно приділяти складним місцях.
2. Ні в якому разі не можна використовувати металеві губки і абразивні засоби для чищення. Це може стати причиною пошкодження корпуса мікрохвильовки. Крім того, що потрапили за ґрати шматочки металевої губки можуть спровокувати спалах.
3. При регулярному використанні цієї кухонної техніки чистку краще робити не рідше, ніж раз в 2-3 тижні. Своєчасна чистка не дає застаріти бруду і жиру.
4. Відмінний спосіб зберегти мікрохвильовку чистої – накривати їжу спеціальними кришками-ковпаками з пластика. Такі є в будь-якому господарському магазині. Якщо купити кришку руки не доходять, можна скористатися харчовою плівкою або відповідної за розміром скляним посудом. Бризки від розігрітій їжі не будуть розлітатися, і вам не доведеться витрачати час на чистку камери.
Ну а найголовніше, воно ж найважче – не збирати бруд протягом декількох місяців. Якщо так вийшло, що бризги від їжі розлетілися по всій мікрохвильовці, набагато простіше і швидше прибрати сліди відразу ж.