Як перевірити золото після покупки?
Вибране

Як перевірити золото після покупки?

Як перевірити золото? Таке питання собі часто задають українці, які сумніваються в якості придбаної прикраси. Звісно, ніколи не варто купляти золото на вулиці, довіряючи усіляким пройдисвітам. А звертатися в перевірені магазини, де хоч ціна і може бути трошки вище, але взамін ви отримаєте вишукану прикрасу, відмінний сервіс та збережені нерви.

Але якщо все ж таки, ви хочете себе заспокоїти, нижче ви знайдете поради, як перевірити золото, не виходячи з дому.

Перевірте пробу

На справжньому виробі з заводу завжди має бути штамп з пробою металу. Якщо коротко, то проба — це кількість грамів чистого золота в сплаві. Як ви могли здогадатися, чим вища проба, тим більша частка золота в прикрасі. 

На українських теренах можна зустріти такі проби:

  • 500
  • 583
  • 585
  • 750
  • 916
  • 958
  • 999

Найпопулярніша проба – 585. Вона містить в собі 58.5% золота, а решта — це лігатура. До прикладу золотий браслет для дівчини від Пандора також має пробу 585.

Тест з магнітом

Піднесіть сильний магніт до прикраси, та спостерігайте за реакцією. Якщо золото без домішків, воно не буде притягатися. Але якщо побачите що прикраса зсунулася, це привід засумніватися в якості виробу.

Цей спосіб не дає стовідсоткової гарантії, тому бажано протестувати іншими способами.

Перевірка з використанням оцту

Цей тест займає 5 хвилин. Все, що вам потрібно, — це стакан з оцтом і прикраса. Покладіть золото в стакан на декілька хвилин, п’яти вистачить з головою. Якщо золото потемніло, то перед вами не справжнє золото.

Тест на сонці

Справжня золота прикраса однаково блищить як в тіні, так і на сонці. Різниці не має бути помітно, тому, для впевненості можете взяти золотий виріб, у якому впевнені, та перевірити.

Завітайте в ломбард

Старий та перевірений спосіб — навітатися в ломбард. Можете принести прикрасу, та віддати спеціалісту на перевірку. Скоріше за все, ви отримаєте правдиву оцінку. Рідко, але бувають випадки, коли в ломбарді будуть намагатися збити ціну, але тим не менш, скажуть точно, чи не підробку ви принесли. В разі чого, можна завжди сказати що передумали і не будете продавати.

Зверніть увагу на стики

На намистах або браслетах можна звернути увагу на різні відтінки на стиках ланок. Коли використовують припой більш високої проби він трохи відрізняється по відтінку. Якщо різниці в кольорі немає, це може означати, що товар не тієї якості, яку ви очікували.

Існує багато народних способів як перевірити справжність золота в домашніх умовах. Але звісно найкращий спосіб — звернутися за покупкою до перевіреного ювелірного будинку. Якщо ви звернете увагу на шарми пандора, купити які ми можемо радити тільки в офіційному магазині, ви ніколи не будете розчаровані. Адже ювелірний будинок Pandora завжди відрізнявся високим рівнем якості та вишуканості.