Як малювання впливає на мозок: 7 чудових ефектів
Lifestyle,  Цікаво

Як малювання впливає на мозок: 7 чудових ефектів

Виявляється, малювання не тільки процес вираження свого внутрішнього світу, а й чудовий спосіб оздоровлення мозку!

Зазвичай у людини добре розвинене одна півкуля, частіше ліве. Але під час малювання мозок включає в роботу і друге, менш активне.

Згадайте своє дитинство, напевно вас захоплювало це заняття. Звичайно, далеко не кожен стає художником. Але це і не важливо! Головне процес, а не результат.

  • Малювання допомагає розкрити творчий потенціал. Воно спонукає мислити креативно, знаходити нестандартні рішення в звичайних ситуаціях. Навіть просте розфарбовування картинок змушує мозок підходити до завдання творчо, адже потрібно підібрати певну колірну гамму.
  • Негативні думки йдуть геть. Коли ви зайняті творчим процесом, то сконцентровані тільки на ньому. Вашому мозку ніколи думати про проблеми на роботі, нестачі грошей і навіть карантині. Мозок повністю поглинений процесом виведення ліній, накладення тіней і підбором відповідного кольору. Все це повністю витісняє з мозку розумовий сміття.
  • Поліпшується концентрація уваги. Розсіяне мислення сьогодні притаманне не тільки дітям, а й багатьом дорослим. Через скаженого ритму життя і нестабільності здатність до концентрації сильно знижується. А малювання допомагає її відновити. Знову ж тому, що цей процес фокусує на собі всі клітини головного мозку.
  • Розвантажується мозок. Це вплив малювання на мозок схоже з медитацією, під час якої йдуть всі зайві думки. Мозок як ніби очищається, відпочиває. Медитацію можна замінити малюванням. І психологи давно використовують цю техніку під назвою арт-терапія.
  • Розслабляє в будь-який час і в будь-якому місці. Що потрібно для малювання? Листок паперу і олівець. Ці предмети зазвичай завжди під рукою. Так що, відчуваючи стрес або просто нудьгуючи, чекаючи прийому до лікаря, в літаку, будинки на карантині, в наступний раз спробуйте почати малювати. І ви помітите, як нудьга або стрес просто розчиняться.
  • Занепокоєння теж йде. Ми живемо в час, коли тривожний розлад займає одне з перших місць серед усіх захворювань. Існують різні техніки, купирующие тривогу. А кому-то навіть доводиться приймати медикаменти. І знову на допомогу приходить малювання. Воно знижує занепокоєння вже через півгодини після початку творчості.
  • Поліпшуються навички руху за рахунок моторики і зорового сприйняття. У процесі малювання задіюються рухові, зорові, творчі, розумові процеси. Щоб, наприклад, розфарбувати малюнок, потрібно чітко працювати всередині контурної лінії. Це зажадає чималих рухових і зорових зусиль.

Взявши на замітку ці 7 пунктів позитивного впливу малювання на ваш мозок, ви захистите себе від багатьох неприємностей. Причому простим і захоплюючим способом.

Олена талановитий контент-райтер, яка створює надихаючий та інформативний контент для веб-сайту Keep-Inspired. Її творчість охоплює різноманітні теми, зокрема харчування, дозвілля, привітання та інші аспекти повсякденного життя. Завдяки своєму варіативному підходу до тематик та унікальному стилю письма, Олена створює контент, який не лише надихає, але й збагачує читачів цікавою та корисною інформацією.

Поділитися в соцмережах