Скраби і пілінги для шкіри голови
Beauty

Скраби і пілінги для шкіри голови

Сальних залоз на голові більше, ніж на інших частинах тіла. Чи потрібно через це її якісно очищати? Ще б.

Голова відносно швидко жирніє навіть при тому, що її не так рясно мастять косметикою, як обличчя. Але, всупереч поширеній думці, немає єдиного правила, як часто потрібно її мити. Якщо для гарного самопочуття вам кожен день потрібне дуже чисте волосся – мийте, використовуючи неагресивні засоби з pH, близьким до шкірного 5,5. Суха шкіра нешвидко брудниться, так що навряд чи їй знадобиться щоденна головомийка (рекомендація про pH, втім, актуальна). У будь-якому випадку, не можна «перевчити» шкіру і змусити її робити менше себума, можна скорегувати зовнішні фактори і якісніше мити.

Іноді потрібно сильніше очищення, ніж дають шампуні. Особливо якщо шкіра від природи жирна. Додайте до цього стайлінгові кошти, ковошінгі і самі шампуні, які не завжди вимиваються навіть з другого разу і накопичуються (по-англійськи говорять build up). Це загрожує мікрозапаленням, які можуть перерости в свербіж, лупу, подразнення і неприємний запах.

Жирний наліт можна спробувати змити шампунями для глибокого очищення, але вони досить агресивні і будуть сушити шкіру і волосся; для власників пористого і хвилястого волосся це критично. У відлущуючих засобах немає пінних компонентів, вони дбайливіше і ефективніше очищають і іноді навіть живлять. Це важливо: гідроліпідна плівка потрібна і шкірі голови.

Які бувають скраби?

Є і скраби, і пілінги; часто випускають гібридні. Як абразиви використовують пластик, рослинні частки, а ще цукор або сіль. З останніми особливо важливо добре промити волосся, інакше сіль буде сушити шкіру протягом дня.

У пілінги частіше додають саліцилову кислоту (BHA) – вона добре справляється з лупою і надмірною жирністю. Можна зустріти зволожуючі AHA, і до новомодних PHA напевно скоро дійде. Крім кислот додають ефірні і живильні масла: для антибактеріального ефекту, зволоження і приємного запаху.

Як використовувати скраб для шкіри голови?

З коротким волоссям все просто: досить розмазати долонями скраб або пілінг по всій голові, помасажувати і залишити ненадовго. З довгими складніше: важливо, щоб скраб все-таки добрався до шкіри, а не осів на волоссі. Так що краще зробити кілька проборов і нанести засіб в них, помасажувати. Час витримки залежить від конкретного засобу; деякі пілінги і скраби потрібно наносити на брудну голову, інші – після шампуню.

У хороших засобах частки не дряпають шкіру, але важливо і самим не перестаратися. З нормальною шкірою радять використовувати скраб або пілінг раз на тиждень. З сухої – рідше, з жирної – частіше. Керуйтеся тією ж логікою, з якої вводили відлущуючі засоби в догляд за обличчям: стянутість або сухість будуть показником занадто частого або сильного пілінгу.

Пілінги важливо не перетримати, інакше можна отримати хімічний опік. Зазвичай рекомендують почекати з ними 3-15 хвилин. Якщо ефекту від такої маски-скрабу недостатньо (а кислоти краще діють, коли залишаються на шкірі), краще купити незмивний засіб. Його формула спеціально розроблена, щоб довго бути на тілі, і ризик отримати алергічну або іншу неприємну реакцію з нею набагато менше.

Як поєднувати з іншого косметикою?

Скраби і пілінги може призначити трихолог як частину лікування себореї або іншого стану, але в цьому випадку, швидше за все, знадобиться і інший професійний догляд. Якщо шкіра в цілому здорова, відлущування допоможе довше тримати її в чистоті і позбутися відчуття непромитої голови.

Деякі пілінги замінюють шампуні, коли волосся коротке, інші залишають їх м’якими без бальзаму. Після них можна використовувати звичні засоби: масла для кінчиків волосся, зволожуючі краплі та спреї для шкіри, стайлінг. До речі, якщо вас мучать запалення на шкірі голови або у лінії росту волосся, справа може бути не в поганому очищенні – густі бальзами і креми для волосся можуть забивати пори.

Корисний масаж круговими рухами. Тиск повинен бути відчутним, але не болючим. З обережністю масажуйте зони скронь і біля основи голови; почати можна з чола і просуватися до потилиці.

Поділитися в соцмережах