Скандинавський стиль в інтер’єрі – основні характеристики і особливості стилю
Популярність цього стилю в інтер’єрі виникла ще з 50-х років минулого століття і на сьогодні залишається одним з найбільш актуальних різновидів дизайну для створення домашнього затишку або комфортної офісної атмосфери. Завдяки особливостям північного скандинавського клімату з невеликою кількістю сонячних днів в цьому интерьерном стилі існує така видатна риса, як велика кількість світла і відповідних відтінків.
Скромність і естетична простота в скандинавському стилі вдало поєднуються з універсальністю і функціональністю навіть маленьких дрібничок. Нейтральна колірна гамма і геометрично правильні, рівні лінії ефектно перетворюють будь-яке приміщення на елегантно оформлений простір і справді знаходяться поза часом. Інтер’єр з великими і світлими кімнатами, зручні м’які меблі, оздоблення натуральними матеріалами – все це підкорює цінителів натуральності, універсальності і ненав’язливості.
Характерні риси інтер’єрів скандинавського стилю
Визначальними особливостями скандинавського стилю є такі характерні риси:
· Великі панорамні вікна для забезпечення природного освітлення;
· Відкрите планування без перегородок, можливість суміщення кухні та вітальні, спальні і кабінету;
· Натуральні матеріали або їх імітація в обробці (текстиль і хутро, дерево і камінь, скло та кераміка, цегла і метал)
· Яскраві акценти, урізноманітнюють рівні лінії і чисті однотонні кольори (картини, постери, гобелени, скульптури, вази, оригінальні світильники, годинник, кімнатні рослини)
· Прості форми і відсутність пихатої розкоші – навіть найдорожчі меблі і предмети декору мають демократичний вид;
· Камін і килим – бажані, але не обов’язкові предмети скандинавського інтер’єру, які відтворюють затишок і тепло.
Дизайн інтер’єру в скандинавському стилі
Ідеальний інтер’єр, спроектований в скандинавському стилі, має основу прагматизм, функціональність і чисту естетику в мінімалістичному виконанні. Особливості складових елементів дизайну не дозволяють приміщенням мати стерильний вид і дозволяють відразу відрізнити цей стиль від інших, наприклад, від стилю мінімалізм.
Палітра кольорів
Головним кольором скандинавського дизайну є білий і його відтінки. Для різноманітності колірної гами застосовуються світлі варіанти блакитного, синього, бежевого, сірого. Також можна зустріти введення в загальну картину 1-2-х яскравих акцентів – наприклад, колірний контраст в оздобленні стін з використанням червоного або класичного чорного, незвичайний меблевий текстиль або креативний фартух на кухні. Актуальним є застосування відтінків світлого дерева, які дарують приміщення затишок і тепло, пом’якшують «лабораторний ефект» ідеально білих поверхонь, розбавляють урочистість до рівня домашнього затишку. Для цього дизайнери вибирають модульні меблі, стінні панелі і інші елементи декорування, виготовлені з натуральної деревини або з високоякісних імітують матеріалів.
Освітлення
Велика увага дизайнерами приділяється організації освітлення. Цей стиль інтер’єру вимагає якомога більшої кількості світла як з природних, так і з штучних джерел. Для доступу максимальної кількості сонячного світла віконні отвору не загромаджуються важкими шторами, декоративними елементами або рослинами.
Як штучне освітлення застосовуються:
· Світильники різного типу і розмірів, які закріплені на стелі;
· Люстри з металевими елементами;
· Стильні торшери та бра;
· Оригінальні підлогові і настільні лампи.
Меблі
Особливістю меблів, які використовуються при створенні скандинавських інтер’єрів, є натуральні матеріали і прямі геометричні лінії. Завдяки візуальної легкості конструкцій навіть невелика квартира буде здаватися просторішою. Серед предметів меблювання можна зустріти:
· Дуже зручний диван на низьких ніжках;
· Дерев’яні комоди;
· Стільці та крісла, що мають відкриті ніжки
· Журнальні столики
· Книжкові шафи;
· Вантажні скрині, тумби, пуфики.
Перевага віддається вбудованих меблів з ергономічними системами зберігання, висувними ящиками. Допускається контрастне змішування матеріалів і текстур:
· Скрині і комоди з спеціально зістареного дерева встановлюються поруч з сучасним столом, зробленим зі скла;
· Модернові стільці знаходяться поруч з шкіряними кріслами, на кшталт «позиковими» з минулих століть;
· Спокійна кольорова гама урізноманітнює яскравим акцентом.
Декоративні елементи
Скандинавський стиль інтер’єру вимагає наявності оригінального декору, з чітким відчуттям міри прикрашає кімнати. Для декорування застосовують:
· Картини, фотографії, постери;
· Ретро афіші, плакати, наклейки;
· Вантажні статуетки, сувеніри;
· Текстильні вироби (килими, гобелени, оббивку м’яких меблів, подушки) · Кімнатні рослини в креативних горщиках;
· Спеціально зістарені абажури, валізи та ін ..
Важливою умовою є не перенаситити інтер’єр декоративними елементами
Основні риси оформлення поверхонь
Сучасний скандинавський інтер’єр – це втілення екологічності і натуральності. Тому в оформленні поверхонь вітається натуральна деревина або матеріали, які її імітують. При цьому поверхня повинна мати мінімальну обробку, щоб виглядати природно і просто. Також при створенні скандинавських інтер’єрів дизайнери використовують інші матеріали:
· Шкіру;
· Камінь;
· Скло;
· Ротанг;
· Цегла.
Підлога
Якщо є така можливість, то підлогу в скандинавському стилі оформляється паркетною дошкою з натурального дерева. При обмеженості бюджету можна застосовувати ламінат, фактура і колір якого зроблені «під дерево». Використовувати лінолеум або плитку не рекомендується. Для підвищення комфорту і відчуття затишку додається вовняний килим, доріжка в стилі печворк.
Стіни
Щоб дизайн інтер’єру відповідав обраному скандинавському стилю стіни повинні мати світлий теплий колір. Для цього можна використовувати кілька варіантів обробки поверхонь:
· Фарбування водостійкою фарбою (світло-сірої, кольору слонової кістки, світло-блакитний, бежевій)
· Нанесення декоративної штукатурки з відповідною фактурою і кольором · Наклеювання шпалер (без принтів і малюнків або під фарбування)
· Обробка дерев’яними панелями.
Стеля
Колір стелі бажано білий або виконаний в світлих і теплих відтінках білого, блакитного, сірого. Для обробки стелі використовується фарбування, штукатурка, натяжні стелі, гіпсокартонні конструкції, світлі дерев’яні панелі.
Рекомендації по створенню скандинавського дизайну
Навіть в невеликих квартирах інтер’єр в цьому стилі є виграшним рішенням, яке допомагає візуально розсунути простір, пристосувати кожне приміщення до потреб власників, створити комфортні зони для відпочинку, цікавого проведення часу з друзями, роботи. Щоб скандинавський дизайн підвищив естетичність і затишок, фахівці рекомендують:
· Влаштувати барну стійку;
· Прибрати перегородки;
· Вибирати нестандартні види меблів,
· Використовувати креативні акценти.
Кухня
Відтворити скандинавський стиль в інтер’єрі кухні допоможе білий колір і натуральна деревина, з якої зроблені меблі, стінні панелі, підлогу. Практичне зонування допомагає оптимізувати робочий простір і місце для прийняття їжі. Кухонний гарнітур підбирається зі світлими фасадами. Фартух може бути прикрашений керамічною плиткою білих відтінків або зробленим з високоміцного скла. Робоча стільниця може бути виготовлена з натурального каменю або деревини або матеріалів, які імітують.
Спальня
Спальні скандинавського стилю відрізняються затишком, світлим простором. Ось деякі нюанси, на які потрібно звернути увагу:
· Наявність багатої кількості світла забезпечується панорамними вікнами, підвісними люстрами, вбудованими світильниками, настінними бра, підлоговими або настільними лампами;
· Стеля максимально проста, біла;
· Акцент можна зробити дерев’яними панелями, цегляною кладкою однієї стіни;
· На підлозі додається вовняний килим, приємний на дотик.
Вітальня
Інтер’єр вітальні повинен бути світлим, надавати відчуття великого простору, зручності. Застосовуються будь-які прилади, які підвищують рівень освітлення. М’які меблі має мінімальний декор. Для підвищення комфорту можна використовувати дерев’яні книжкові стелажі, вантажні журнальні столики і крісла. Обов’язковою вважається наявність великого дивана, крісел, столу, стільців. Шафа краще встановлювати вбудованої конструкції і в такому кольорі, щоб не захаращувати простір.
Дитяча кімната
Скандинавський інтер’єр є комфортним і для дитячої кімнати. Світлі стіни і стелю, м’який килим на дерев’яній підлозі, зручні меблі-трансформери з функціональними органайзерами – все це створює затишок і забезпечує практичність. Щоб простір не здавався стерильним і нудним, можна використовувати яскраві декоративні подушки, мультяшні постери, картини, вироби з кольорового текстилю.
Ванна кімната
Для оформлення ванної кімнати дизайнери рекомендують сумісність світлого обробки поверхонь і ретро-елементів. Наприклад, в лаконічного білого умивальника підійдуть бронзові або латунні змішувачі. Практичні спеціально зістарені дерев’яні комоди для рушників добре поєднуються з сучасною душовою кабіною.
Простота, універсальність і краса – це виграшні особливості скандинавського дизайну. Тому оформлення інтер’єру квартири, апартаменти, студії, офісу, готелю в цьому стилі є відмінним рішенням, якщо ви хочете отримати комфорт, якісне «екологічне» оздоблення, підвищену зручність навіть в маленьких дрібницях.