Що таке впевненість у собі
Lifestyle,  Цікаво

Що таке впевненість у собі? 9 способів її підвищити

“Низька самооцінка – це все одно, що їхати по життю, увімкнувши ручне гальмо”

Що таке впевненість у собі – і чому вона так важлива?

Впевненість у собі визначається як почуття довіри до своїх здібностей, якостей та суджень. Впевненість у собі важлива для вашого здоров’я та психологічного самопочуття. Наявність здорового рівня впевненості в собі може допомогти вам досягти успіху в особистому та професійному житті.

Всі захоплюються впевненими в собі людьми. Ми можемо їм навіть трохи заздрити іноді. Впевнені в собі люди здаються спокійними із собою та тим, чим вони займаються.

Бути впевненим у собі не завжди легко, особливо якщо ви від природи самокритичні або якщо ваша самооцінка часто піддається критиці. Але є кроки, які ви можете зробити, щоб підвищити і зберегти свою впевненість у собі.

Самооцінка – це більш загальне відчуття того, що ми можемо впоратися з тим, що відбувається у нашому житті, і що ми маємо право бути щасливими. Крім того, самооцінка частково походить від відчуття того, що оточуючі нас схвалюють. 

впевненість у собі і самооцінка

Впевненість і поведінка

Погляньте на приклади в таблиці нижче, де порівняно впевнену поведінку та поведінку, пов’язану з низькою впевненістю у собі. Які думки чи дії ви впізнаєте у собі та в оточуючих вас людях?

Впевнена поведінкаПоведінка, пов’язана з низькою впевненістю у собі
Робиш те, що вважаєш правильним, навіть якщо інші за це знущаються або критикують тебеКеруєш своєю поведінкою виходячи з того, що подумають інші люди.
Завжди готовий піти на ризик і зробити більше, щоб досягти кращих результатів.Залишаєшся в зоні комфорту, боячись невдач та уникаючи ризику.
Вмієш визнати свої помилки та вчитись на них.Докладаєш всіх зусиль, щоб приховати помилки, і сподіваючись, що зможеш вирішити проблему до того, як хтось помітить.
Чекаєш, поки інші привітають тебе з твоїми досягненнями.Як можна частіше вихваляєш власні чесноти якомога більшій кількості людей.
Приймаєш компліменти з любов’ю. “Дякую, я дійсно наполегливо працював над цим проектом. Мені приємно, що ви цінуєте мої зусилля”.Відхиляєш компліменти, пояснюючи це випадковістю. “О, цей проект насправді не був важким, кожен міг це зробити”.

Як показують ці приклади, низька впевненість у собі може бути самознищувальною, і вона може проявлятися як негатив до себе.

Впевнені в собі люди, як правило, більш позитивні – вони цінують себе і довіряють власним судженням. Але вони також визнають свої невдачі та помилки і вчаться на них.

впевненість у собі як підвищити

Як виглядати більш впевнено для інших

Ви можете проявляти впевненість у собі різними способами: своєю поведінкою, мовою свого тіла, а також тим, що ви говорите і як це говорите.

Проектування позитивного іміджу на інших може допомогти вам покращити свою впевненість у собі. Справа не просто в «підробці». Якщо ви проектуєте з упевненістю, інші, швидше за все, добре реагуватимуть, і цей позитивний відгук допоможе вам повірити в себе.

Мова тіла

Прийміть відкриту позу. Сядьте або встаньте вертикально і покладіть руки біля боків. Уникайте поз схрещування рук, ховання рук за спиною ту сутулості.

Тримайте голову вертикально і рівно. Не нахиляйтесь занадто далеко вперед або назад, оскільки це може змусити вас виглядати агресивно. А якщо щось розповідаєте, використовуйте жести відкритою рукою. Розведіть руки в сторони, долонями трохи звернувшись до аудиторії. Це свідчить про готовність спілкуватися та ділитися ідеями. Тримайте плечі близько до тіла.

Як виглядати більш впевнено для інших

Очне спілкування

Людям із низькою впевненістю у собі часто важко справити гарне перше враження – на зустрічі з клієнтом, виступаючи на зустрічі чи на презентації. 

Важливо взаємодіяти з людьми, тому підтримуйте зоровий контакт, поки ви розмовляєте. Це свідчить про те, що вас цікавить те, що вони говорять, і що ви берете активну участь у розмові. 

Проявляйте зацікавленість і не відводьте погляду, поки розмова триває, оскільки це може змусити вас виглядати розсіяним або стурбованим.

Поради як стати впевненішим в собі

  1. Візуалізуйте себе таким, яким ви хочете бути
  2. Складіть для себе 3-5 афірмацій і повторюйте собі їх вголос або перед дзеркалом. Афірмація — це позитивні та надихаючі твердження, які ми говоримо собі.
  3. Хоча би раз на тиждень робіть для себе щось нове, те що вас лякає і що ви ніколи раніше не наважувались зробити.
  4. Ставте під сумнів свої внутрішні думки, які вас критикують. Проаналізуйте свої думки, які є докази тих чи інших тверджень вашого внутрішнього критика?
  5. Налаштуйте себе на позитив, на перемогу.
  6. Допомагайте іншим. Станьте волонтером чи наставником для когось. Спробуйте навчити когось чомусь і ви побачите, як зміниться ваше сприйняття себе.
  7. Вчіться казати НІ. Створіть власні кордони і не бійтесь їх відстоювати, коли це потрібно.
  8. Піклуйтесь про себе. Приділяйте собі час та робіть собі приємні подарунки.
  9. Перестаньте себе зрівнювати з кимось. Всі ми різні і в нас закладений різний потенціал. Якщо ми постійно порівнюємо себе з кимось, це нас повільно отруює і руйнує зсередини.
Поради як стати впевненішим в собі
Поділитися в соцмережах