Що таке особистий простір?
Lifestyle,  Цікаво

Що таке особистий простір?

5
(1)

Ваша особистий (інтимний) простір невидимий, але ви точно знаєте, де він закінчується. Він знаходиться навколо нас і ми різко реагуємо на його порушення. Інтимні, особисті та соціальні дистанційні зони це три типи відстаней, які ми відчуваємо в залежності від ситуації, в якій перебуваємо. Особисті кордони це відстань, на яку ви дозволите до себе наблизитися, воно залежить від вашої позиції, культурних особливостей і близькості людини, яка в нього увійшла.

Які відстані мають особисті кордони

Наше «я» не закінчується поверхнею шкіри. У кожного з нас особистий простір навколо нас. Наче ми носимо невидимий кокон, що складається з декількох шарів, невидимих ​​для інших. Ми терпимо найближчих людей біля тіла, обіймаємо їх і цілуємо. А ось для інших особисті кордони становлять 45-50 сантиметрів

Ось чому відвідування лікаря, перукаря і навіть кравчині, які обов’язково повинні увійти в нашу особисту зону, не завжди приємні.

Особливо гостро це відчувається в громадському транспорті. Деякі люди там не можуть їздити категорично з цієї причини.

Особисті кордони і соціальна дистанція

Наступний шар навколо нас – персональна зона. На такій відстані наближаються друзі, щоб дати руку. Жителі міст, які звикли до обмеженого простору, зазвичай наближаються один до одного ближче для вітання, ніж жителі села.

При зустрічі з незнайомцями досить утримати дистанцію від 1,20 до 3,60 м. Це так звана соціальна дистанція. і друге значення цього терміна крім фізичного контакту, мало хто вхожий в моральний. Це означає, що люди незнайомі не можуть запитувати вас про особисте, поки не стануть як мінімум приятелями.

Але і тут поріг «особистих кордонів» у кожного свій. Є люди інтроверти і екстраверти. Перші закриті, їх навіть прийнято вважати нелюдимими, а другі можуть годинами говорити про себе на особисті теми.

Поєднання вербальних і невербальних показників і дає в сукупності поняття «особистий простір».

Наскільки публікація була корисна?

Натисніть, щоб оцінити

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першим.

Шкодуємо, що ви поставили низьку оцінку!

Дозвольте нам стати краще!

Розкажіть, як нам стати краще?

Поділитися в соцмережах