Що таке маски в Instagram і як їх використовувати
Сторіс — як окрема планета всередині всесвіту Instagram . Користувачі діляться короткими відео і намагаються привернути до них максимум уваги. І якщо з вірусним контентом виходить далеко не у всіх, масками в Сторіс може користуватися кожен — як чужими, так і власними.
Формат Сторіс в Instagram існує вже кілька років, але по-справжньому популярним вона став завдяки маскам (AR filters, або AR-фільтри). Вони з’явилися в 2017 році і сьогодні займають відчутну частку контенту соцмережі. Як це часто буває, в Instagram не винайшли нову функцію, а поліпшили то, що було доступно на іншій популярній майданчику — Snapchat. Спочатку маски створювала команда соцмережі, пізніше це стали робити і користувачі. Сьогодні складно уявити, що перші пару місяців на всю багатомільйонну аудиторію Instagram було всього вісім масок!
Що називають масками і якими вони бувають
Точного визначення маски в Instagram не існує, але ми спробуємо описати цей інструмент своїми словами. Найпростіше уявити маску у вигляді набору спецефектів, які накладаються на відеозображення, зроблене в Сторіс. Наймодніші і популярні маски не статичні, а динамічні — повторюють рухи користувачів. Це може виглядати як блискітки, які розсипаються при кожному помаху вій, корона, вушка і ніс милого тварини, стильні окуляри. Існують маски, які «омолоджують» і «старять», роблять особи карикатурними або надають їм інші легко вгадуються риси.
Всі маски-фільтри можна розділити на три групи:
- змінюють щось на голові або на обличчі (зустрічаються найчастіше);
- змінюють колір картинки цілком або частини фону (як це роблять фільтри VSCO);
- змінюють картинку цілком;
- змінюють голос користувача.
Останні тренди — маски з AR -тест і AR-іграми
В кінці 2019 року в Instagram Stories з’явилися маски-тести. Користувачі почали розміщувати свої селф-Сторіс з фільтром, який випадковим чином обирав, на кого з героїв всесвіту Діснея вони схожі або на якому факультеті Хогвартса їм будуть раді. Це і є ті самі AR-маски. Добірку фільтрів «Який ти персонаж Діснея» розробив відомий фотограф Арно Партіссімо, він же створив Розподіляючий капелюх, яка визначає, куди саме вас зарахують в Гогвортсі. Є й інші популярні маски того ж типу: «Який ти покемон» і «Яким буде твій 2020». Ці фільтри складно назвати корисними, а передбачення реальними, але вони дуже подобаються користувачам Instagram. а примірка черговий маски з тестом перетворюється для них на веселу гру.
Тепер про масках з AR-іграми. Першою популярною маскою в цій категорії стала Easter Egg Challenge. Суть гри в тому, щоб якомога довше утримувати пасхальне яйце в ложці. в Росії швидко стала відомою маска Subway Surf, де потрібно маневрувати, повертаючи голову в різні боки і відкриваючи рот для здійснення стрибка. Іншими словами, маски-гри вимагають не тільки дивитися у вічко селф-камери, а брати активну участь у створенні динамічної картинки і досягати певних цілей.
Де шукати маски в Instagram
Найпростіше скористатися готовим масками, розробленими і завантаженими іншими користувачами Instagram. Першими це зробили світові зірки і великі бренди. Спочатку слід підписатися на профіль автора маски, потім вибрати маску в загальному списку, поряд з базовими фільтрами соціальної мережі (вони з’являються при відкритті фронтальної камери в Інстаграме).
Сьогодні маски створюють не тільки селебріті і круті бренди, але і звичайні користувачі. Ось кілька акаунтів, де ви зможете підібрати для себе що-небудь цікаве: @johwska , @mate_steinforth , @chrispelk . а якщо ви хочете побачити повний список доступних на платформі масок, загляньте сюди: @instmask . Це аккаунт-каталог з масками і їх авторами, в якому є зручний фільтр для пошуку підходящої маски.
Як додавати і видаляти маски
Щоб авторська маска стала доступною в вашому профілі, потрібно зробити рівно те ж саме, що з найпершими фільтрами, — підписатися на автора. Після цього маска безкоштовно буде доступна при створенні відеосторіс. Якщо не знаєте автора сподобалася маски, зверніть увагу на верхню частину дисплея — там вказані імена користувача і творця фільтра. в стандартних міських автором є компанія Instagram.
Якщо якась маска набридла або перестала подобатися, ви можете видалити її, щоб звільнити місце для інших креативів. Можна додавати необмежену кількість фільтрів, але чим далі, тим складніше шукати серед них потрібний. Щоб видалити маску, клацніть по ній в стрічці масок, щоб на екрані з’явилося діалогове вікно. Там можна видалити фільтр або поскаржитися на його творця. Якщо впевнені, що маска порушує чиї-небудь права або просто недоречна, сміливо на неї скаржтеся. в іншому випадку просто видаліть її, і вона зникне з вашої стрічки. При цьому ви як і раніше будете бачити Сторіс інших користувачів, які використовують той же фільтр.
Чим корисні маски
Звичайному користувачеві соцмережі важко відповісти на це питання. Так, маски — це прикольно і весело, але що ще? Насправді, вони успішно використовуються для підвищення популярності (як у випадку з відомими персонами) і популяризації товарів (як у випадку з брендами). Для блогерів, зірок і великих компаній маски стають тим самим вірусним контентом, який допомагає їм ставати ще більш популярними. Згадайте: щоб скористатися маскою, потрібно спочатку підписатися на її творця. а чим більше передплатників, тим більше заробить той же блогер або компанія, яка щось продає.
Є приклади, коли маски перетворюються в інструмент просування. Наприклад, тату-салони можуть робити фільтри у вигляді татуювань, щоб користувачі «приміряли» ескізи малюнків на своє тіло. а виробники декоративної косметики (помади, рум’ян, тіней) таким способом пропонують випробувати нові відтінки і вибрати відповідний відповідно до конкретного цветотипом.
Як зробити і опублікувати в Instagram свою маску
Будь-який користувач може розмістити в Instagram (а заодно і в Facebook) власні AR-фільтри. Скрізь пишуть про те, що це дуже легко зробити навіть людині, далекій від комп’ютера, але це не так. У новачків в будь-якому випадку буде багато питань і може статися так, що ви не зможете реалізувати первинну ідею, так як неправильно оцінили рівень складності.
Для самих наполегливих є офіційні навчальні матеріали на платформі Spark AR, де і відбувається процес створення маски. Якщо добре володієте англійською мовою, обов’язково ознайомтеся зі статтями по посиланню.
Алгоритм створення маски для Instagram виглядає так:
- Скачайте і встановіть на комп’ютер або ноутбук програму Spark AR Studio і відповідний мобільний додаток . Краще використовувати для роботи Apple.
- Авторизуйтесь в програмі через Facebook або зареєструйтеся в ній.
- Запустіть Spark AR Studio на комп’ютері і підключіть до нього смартфон через дата-кабель. Так ви зможете тестувати маски на мобільному пристрої.
- Для створення нового фільтра використовуйте кнопку Create project ( «Створити проект») в правому нижньому кутку вікна програми. Щоб відредагувати раніше створений проект, натисніть Open Project.
- Додайте трекери для створення маски через команду Insert — Scene Understanding — Face Tracker. Потім виконайте ще одну дію: Insert — 3D objects — Face Mesh. На екрані з’явиться розмітка, до якої ви будете прив’язуватися, створюючи різні ефекти. Працювати ви будете з 3D-об’єктом, тому різні елементи можна переміщати в тривимірному просторі.
- Додавайте об’єкти, спецефекти, текстури — все, що зробить маску унікальною і цікавою. Якщо знадобиться щось більше, ніж стандартні інструменти, підключіть Photoshop- там можна створювати нові об’єкти і текстури. Перед імпортом конвертуйте файли в формат png.
- Для тестування маски на мобільному пристрої за допомогою команди Mirror — відповідну кнопку ви знайдете у правому верхньому куті додатка Spark AR Studio. Простежте за тим, щоб вага готового файлу не перевищував 20 Мб, інакше нічого не вийде.
- Збережіть маску на комп’ютері і завантажте її в Центр Spark AR . Врахуйте: щоб маскою змогли користуватися інші користувачі Instagram, вам необхідно тут подати заявку на роботу з бета-версією. Після перевірки фільтр буде доступний і творцеві, і усім його учасникам. Готові маски можна публікувати не тільки в Instagram, але і в Facebook, який теж підтримує цю функцію.
Через деякий час після публікації з’явиться статистика маски. Щоб переглянути її, перейдіть в Spark AR Hub на вкладку Insights. Тут можна дізнатися, скільки разів ваш фільтр показували іншим користувачам Instagram, скільки разів користувачі робили Селфі з вашої маскою, а також ділилися нею в Сторіс.