Психологія Black Friday
Lifestyle,  Цікаво

Психологія Black Friday

Коли в Україні відмічають Чорну п’ятницу в 2020 році?

Зазвичай сезон розпродажів Black Friday розпочинається з 23 по 29 листопада, оскільки ця традиція прийшла з США, де влаштовують цей день після Дня Подяки.
Чорна п’ятниця – це не офіційне свято, але деякі люди іноді навіть беруть відгул на ці дні, щоб встигнути вирвати товари по знижці від 50% до 80%.

Звідки взялась назва “Black friday”

Термін «Чорна п’ятниця» вперше з’явився в Філадельфії і означав сильні пробки на дорогах в п’ятницю після Дня подяки. Сучасне трактування цього терміна в англійській мові більш позитивне – пов’язане з ідіомою «in the black» (тобто «позитивний баланс», на противагу «in the red»), маючи на увазі що багато продавців «вийдуть в плюс» в цей день. – Wikipedia

Маркетинг і психологія

“Black friday – це такий же маркетинговий хід, як і Halloween”.

Наприклад, у сфері моди він припадає на середину сезону, коли осінні товари, що надійшли в продаж в серпні, вже не нові для споживачів, а колекція весна-літо прийде тільки в січні.
Середина сезону, коли інтерес споживача падає, ідеальний час, щоб поліпшити надходження грошових коштів шляхом розпродажу.

Насправді, на психологічному рівні, люди запрограмовані перемагати і якщо є можливість щось купити по знижці, дешевше інших, то люди цією можливістю скористаються. Це надає відчуття переваги.

Як підійти до розпродажів з розумом і не збожеволіти від марних покупок?

Як в день знижок Чорної п’ятниці не витратити в магазинах багато і не купити щось зайве? Психологи стверджують, що непотрібні та надмірні покупки негативно впливають на психічне здоров’я людей.
Оскільки, після покупки може виникнути відчуття провини.

Імпульсивні рішення – ворог економії

психологія чорної п'ятниці

Тому, ось декілька порад, які допоможуть вам в імпульсивних покупках:

  • складіть заздалегідь список того, що вам точно потрібно;
  • встановіть ліміт, який ви можете витратити в сезон розпродажів;
  • так як продавці іноді можуть перебільшувати знижку “гучними маркетинговими акціями”, виставляючи майже ту ж саму ціну, яка була до розпродажу, то краще звірити ціну в декількох магазинах, а ще краще заздалегідь запам’ятати яка була ціна на цей товар;
  • якщо у вас виникло почуття сумніву при покупці, то краще цю річ відкласти і подумати – чи дійсно вам потрібен цей товар, оскільки інтуіція майже ніколи не підводить нас в цьому питанні.

І пам’ятайте, Чорна п’ятниця не єдиний шанс зробити вигідну покупку.

Поділитися в соцмережах