Проблеми з головою - перевірте стан судин шиї
Lifestyle

Проблеми з головою – перевірте стан судин шиї

Головні болі, погіршення пам’яті, уваги, координації – ви гадаєте, що це все наслідки хронічної втоми чи стресу? Дуже часто такі симптоми вказують на наявність патологій судин шиї та голови. А дізнатись про стан кровоносних судин можна, зробивши УЗД судин шиї й голови.

Яку роль відіграють судини в організмі людини?

Судинні хвороби вже багато десятиліть лідирують у переліку найбільш поширених хвороб. У групі ризику перебувають курці, люди з надмірною вагою, а також хворі на гіпертонічну хворобу, цукровий діабет, підвищений рівень холестерину. 

Судини виконують в організмі людини роль транспортної магістралі, по якій кров доставляє внутрішнім органам кисень та поживні речовини. І якщо щось трапляється з магістраллю, важливі органи, такі як серце, головний мозок, спинний мозок, першими страждають від нестачі кисню. А це призводить до серйозних наслідків, навіть – летальних. 

Сучасна медицина досягла високих результатів у можливості проведення правдивих методів дослідження судин. Великі кровоносні судини можна досліджувати за допомогою ультразвуку. Стан судин лікар відразу бачить на моніторі.

Які патології лікар може виявити при дослідженні судин шиї?

Проведення такого роду дослідження рекомендовано як для профілактики, так і для виявлення судинних захворювань. А постановка правильного діагнозу дозволить скласти ефективний курс лікування виявлених патологій. Які зміни лікар може побачити на спеціальному моніторі?

 • Виявити перші ознаки патологічних змін стінок судин, їх тонусу.
 • Виявити закупорення судин, і як наслідок, зменшення кровотоку в ураженій ділянці.
 • Наявність однієї або кількох атеросклеротичних бляшок, які згодом можуть призвести до розвитку інсульту або тромбозу судин.
 • Звивистість внутрішньої сонної артерії, яка теж є однією з причин порушення кровообігу.
 • Вроджені або набуті аномалії розвитку судин. Серед них найбільш небезпечною є аневризма артерій, яка у будь-який момент може розірватися і викликати геморагічний інсульт.
 • Лікар може оцінити ступінь венозного застою, якщо такий присутній та виміряти внутрішньочерепний тиск.

Основні показники для проведення УЗД діагностики судин шиї

 • часті запаморочення, втрата свідомості;
 • розлади пам’яті, концентрації уваги;
 • безсоння;
 • головний біль, швидка стомлюваність;
 • шум у вухах, погіршення зору;
 • підвищення або, навпаки, зниження артеріального тиску. 

Процедура є зовсім безболісною та займає десь 10-15 хвилин вашого часу. Лікар – діагност проводить ультразвуковим датчиком по шиї, а вся інформація передається на монітор. Проаналізувавши все, лікар робить відповідні висновки. Зробити УЗД судин шиї можна в медичному центрі Medialt.

Олена талановитий контент-райтер, яка створює надихаючий та інформативний контент для веб-сайту Keep-Inspired. Її творчість охоплює різноманітні теми, зокрема харчування, дозвілля, привітання та інші аспекти повсякденного життя. Завдяки своєму варіативному підходу до тематик та унікальному стилю письма, Олена створює контент, який не лише надихає, але й збагачує читачів цікавою та корисною інформацією.

Поділитися в соцмережах