Поради як прати постільну білизну в пральній машинці
Дім

Поради як прати постільну білизну в пральній машинці

5
(4)

Постільна білизна – предмет щоденного використання, і його доводиться досить часто прати. Перуть постільну білизну різними способами – замочують і тільки потім відправляють в машинку, використовують ручне прання, просто вибирають потрібний режим. Правильне прання постільної білизни зберігає відмінний зовнішній вигляд і значно продовжує термін його служби. Ми розповімо вам про основні особливості і поділимося корисними порадами.

Основні правила прання постільної білизни в пральній машині

• Перш ніж приступити до прання, ознайомтеся з інформацією на етикетці. Виробник завжди вказує рекомендовану кількість градусів або режим.

• Поперіть новий комплект постільної білизни перед тим, як вперше ним скористатися. Справа в тому, що при виготовленні тканина проходить через безліч рук, транспортується і зберігається в умовах, які нам невідомі. Під час першого прання в машинку небажано додавати багато порошку, адже наша мета – не відіпрати забруднення, а прополоскати тканину.

• Завжди періть однотонну і білу постільна білизну окремо від кольорових комплектів. Навіть якщо ви давно використовуєте ці комплекти, завжди залишається ризик, що світліша тканина забарвиться або посереет.

• Не перевантажуйте пральну машину – це може привести до поломки і зниження якості прання. 

• Якщо ви користуєтеся комплектами з вишивкою , стразами або 3d-малюнками , бажано прати їх у спеціальному мішечку. Якщо мішечка немає, постільну білизну рекомендується вивернути навиворіт.

• Приділіть увагу підбору засобів для прання. Порошок в гранулах може забиватися всередину волокон і викликати роздратування шкіри, тому для прання постільної білизни оптимально використовувати гелеві порошки. Також не слід зловживати кондиціонером. Запах чистоти і свіжості – кращий запах для постільної білизни, а всілякі аромати не підуть вам на користь.

Підготовка постільної білизни до прання

Якщо у вас накопичилося кілька комплектів постільної білизни, в першу чергу розсортуйте їх за матеріалом, адже для кожного типу тканини потрібно підібрати свій температурний режим.

Щоб білизна довше зберігала свій первинний зовнішній вигляд, перед завантаженням в пральну машину слід вивернути наволочки і підодіяльник навиворіт, а також застебнути всі наявні блискавки і кнопки. Це зменшить тертя лицьового боку тканини, не дозволить утворитися катишкам і збереже колір. Ця рекомендація особливо актуальна для кольорової або яскравої постільної білизни.

Слідкуйте за тим, щоб барабан пральної машини не був перевантажений. Оптимально, якщо він буде заповнений на 50%. Так білизна відіпрати набагато ефективніше, а машинка не зламається, адже мокра постільна білизна набуває значної ваги.

Особливості прання постільної білизни в залежності від матеріалу

Бавовняна білизна ( поплін , сатин , бязь , перкаль , жаккард ) можна прати практично при будь-якій температурі, якщо мова йде про білі комплекти. Для них добре підходить програма «хлопок», яка передбачає температуру 60 ° і віджимання на максимальній швидкості. Різнобарвна білизна з бавовни і білизна з малюнком краще прати при температурі не більше 45 °.

Шовкову білизну потрібно прати в ручному режимі, при температурі не вище 30 °. Щоб не зіпсувати делікатну і дорогу тканину, його не можна ставити на віджимання і додавати засоби для виведення плям або відбілювачі. Багато хто не використовують машинку для шовкових комплектів і перуть вручну.

Бамбукова білизна має високу щільність і стійко до забруднень, при цьому прати його рекомендується на режимі «делікатне прання» при температурі 40 °.

Льняна білизна , як і бавовняна постільна білизна, добре переносить високі температури. Рекомендована прання на 65 ° з будь-якою кількістю оборотів. Щоб тканина залишалася м’якою, її можна попередньо замочити в мильному розчині.

Синтетичну білизну заборонено прати при температурі вище 40 °, інакше вона може дати значну усадку і покритися катишками.

Для зручності ми підготували для вас таблицю з рекомендованою температурою, збережіть її та періть ваше улюблене постільна білизна правильно:

МатеріалГрадуси
Бавовна біла60 ° – 90 °
Бавовна кольорова45 °
Синтетика40 °
Бамбук40 °
Льон65 ° – 100 °
Шовк30 °

Як часто потрібно прати постільну білизну?

Тут немає універсальної відповіді, все залежить від ваших звичок і переваг. Багато господинь міняють постільну білизну по частинах – наволочки раз в кілька днів, а простирадло і підодіяльник рідше. Якщо ви схильні до підвищеного потовиділення, постільну білизну також слід прати частіше. За ніч людський організм здатний виділити від 200 мл до декількох літрів поту, який не сприяє чистоті постільної білизни. Крім цього, саме в нічний час відбувається інтенсивна регенерація нашого організму, в тому числі і шкіри. Відмерлі частинки залишаються на простирадлах, створюючи сприятливе середовище для постільних кліщів і інших шкідливих мікроорганізмів. Оптимальна періодичність для заміни постільної білизни – одна-два тижні.

Додаткові поради

Дитячу постільну білизну рекомендується прати на максимально високих температурах і навіть кип’ятити, щоб на ньому не залишалося мікробів. Тому тканина повинна бути обов’язково натуральною – лляною або бавовняною. Природні матеріали також добре дихають, забезпечуючи правильний теплообмін під час сну.

Щоб постільна білизна стало більш м’якою, замість кондиціонера можна додати 80-100 мл 9% оцту. Він також допоможе усунути запах порошку.

Не рекомендується прати постільну білизну разом з прихватками, кухонними рушниками, шкарпетками і одягом. Справа в тому, що кухонне приладдя зазвичай вимагає більше засобів для чищення, а одяг може розтягнутися через неправильно підібраний режим.

Періть постільну білизну правильно, і воно прослужить вам довгі роки. Особливо, якщо ваші комплекти виготовлені з якісних і натуральних матеріалів.

Наскільки публікація була корисна?

Натисніть, щоб оцінити

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 4

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першим.

Шкодуємо, що ви поставили низьку оцінку!

Дозвольте нам стати краще!

Розкажіть, як нам стати краще?

Поділитися в соцмережах