Підготовка для майбутніх водіїв: як правильно вибрати автошколу та успішно скласти іспит?
Lifestyle,  Новини

Підготовка для майбутніх водіїв: як правильно вибрати автошколу та успішно скласти іспит?

Якщо ви вирішили отримати водійські права, то питання про вибір автошколи буде актуальне як ніколи . В цій статті ми розповімо, як підготуватись до походу в автошколу та які нюанси потрібно врахувати при здачі екзаменів.

Кожен майбутній водій задумується, як правильно вибрати автошколу та за якими критеріями її оцінювати. При виборі закладу навчання, необхідно заздалегідь врахувати, що навчання зазвичай триває близько 3-4-х місяців. Тести ПДР краще здавати тільки після успішного засвоєння матеріалу в автошколі.  

Навчання в автошколі включає в себе теоретичні лекції та практичні заняття з автоінструктором. Так як лекції проходять декілька разів на тиждень, то краще обирати школу поблизу з домом чи роботою, щоб ви могли витрачити менше часу в дорозі.

Які документи потрібні для навчання в автошколі?

Необхідно завчасно підготувати весь потрібний пакет документів, а також пройти медичну комісію для отримання довідки для водіїв. Зазвичай, список документів складається із:

  • Копія паспорту та ІПН коду;
  • Фотографіі 3,5 х 4,5;
  • Медична довідка Ф-083.

Іноді, навчальний заклад може запропонувати допомогу в отриманні медичної довідки.

Навчання в автошколі та засвоєння матеріалу

Запорукою успішного навчання в автошколі є обов’язкове відвідування всіх занять та виконання заданих домашніх завдань.  В такій справі, як засвоєння абсолютного нового для вас матеріалу, необхідно бути дуже уважним, робити нотатки на лекціях, самостійно проходити тести ПДР онлайн і кожного разу відточувати свої знання. 

Як підготуватись до першої поїздки за кермом?

Як підготуватись до першої поїздки за кермом?

Після того, як майбутній водій успішно вступив в автошколу та розпочав навчання, наступний етап, який його чекає – проходження практичних занять з автоінструктором.

На цьому етапі, водієві необхідно визначитись, на якому автомобілі він хотів би навчатись та складати екзамен – АКПП (автоматична коробка передач) або МКПП (механічна коробка передач), досвідчені водії також називають іі “ручна”.


Насправді, перша поїздка за кермом всім новачкам здається дуже страшною та стресовою, незалежно від того яку коробку передач він вирішив обрати.
Саме для цього, навчання водінню проходить в спеціально облаштованих “учбових” автомобілях, де на передньому пасажирському сидінні встановлено допоміжні педалі для автоінструктора. 

Скоріше за все, перше заняття буде проходити в місці, де не так багато машин, для того, щоб ви відчули автомобіль та розібрались із принципами управління. Автоінструктор на занятті розповість вам загальні принципи роботи авто та як правильно рушати.

Ось деякі основні правила, які вам потрібно запам’ятати для успішного керування автомобілем:

  • перед початком руху, необхідно впевнитись у справності транспортного засобу;
  • коли ви сідаєте в автомобіль, упевніться, що сидіння та руль настроєні комфортно для вас, а також присутній справний пасок безпеки;
  • перевірте положення та оглядовість бокових дзеркал та дзеркала заднього виду;
  •  перед початком руху, особливо в вечірній час, не забудьте увімкнути фари ближнього світла;
  • перевірте чи достатньо палива для запланованої поїздки.

Виконуйте ці прості правила, і вони допоможуть вам почувати себе трошки комфортніше за кермом.