Обираємо коньяк у подарунок. Топ 5 варіантів з різним бюджетом
Вибране

Обираємо коньяк у подарунок. Топ 5 варіантів з різним бюджетом

Для людини, котра любить міцний алкоголь – елітний коньяк буде чудовим подарунком. Але який саме? Тут варто заглибитись у тему і спертись на певну базу знань. Пропонуємо разом з’ясувати що саме варто вважати коньяком, як його роблять і за якими критеріями обирають. А насамкінець, розповімо про п’ять чудових пляшок від відомих виробників, які можуть стати вашим подарунком.

Тож що таке коньяк?

Найперше – це французький виноробний регіон, котрий, власне і дав назву напою. І тут варто відмітити, що називатись коньяком можуть лише ті продукти, що вироблені саме у цьому регіоні, згідно з затвердженою урядом Франції технологічною картою. Власне, винороби Коньяка свого часу домоглись отримання патенту на цю назву. Усі інші міцні алкогольні напої що є продуктами дистиляції виноградних спиртів і проходять витримку в бочках – мають загальну назву “бренді”. 

Як саме потрібно вибирати коньяк, що врахувати?

  • якісний напій не може коштувати дешево. Для отримання одного літру коньяка, за техпроцесом, потрібно витратити 10 літрів молодого вина і не менш ніж 2,5 роки витримки в бочці. Лише опісля коньяк може потрапити до пляшки, а відтак до магазину. Найдешевший французький коньяк, у роздрібній мережі, не може коштувати менше ніж 800-900 грн. І це йдеться про базові напої з мінімальною витримкою;
  • перевірте виробника. Виноробний регіон Коньяк невеликий, тут зареєстровано не більше 20-ти виробників, що виробляють продукцію на експорт. По кожному з них є інформація у відкритих джерелах;
  • витримка. Якість коньяка від терміну витримки залежить лише опосередковано. Однак певна залежність є. Так молоді коньяки, що витримані мінімальні 2,5 роки мають яскраво виражену “спиртову” нотку в ароматі, а сам смак у них агресивніший. Витримані коньяки навпаки м’якші, а спиртові інтонації у запаху поступаються відтінкам фруктів, деревини тощо. Проте смакові та ароматичні властивості залежать ще й від температури приміщення, типу бочок, деревини.
  • То яку витримку обрати? Якщо думаєте про подарунок, то майте на увазі, що експерти з міцного алкоголю вважають найкращими за співвідношенням ціна/якість коньяки віком від 6-ти років. Тому мінімальна планка, за класифікацією Hennessey це V.S.O.P. (Very Superior Old Pale) або V.O. (Very Old).
  • Подібні написи свідчать про витримку не меншу ніж 6 років, але таке маркування можна зустріти і на 5-6 річних напоях. Щодо максимальної планки– то тут межею буде лише ваша купівельна спроможність. Надписи V.V.S.O.P. (Very Very Superior Old Pale) або X.O. (Extra Old) – свідчать про не менш ніж 6 років витримки, але, зазвичай, так позначають коньяк що дозрівав у діжці 12 років.

Courvoisier VSOP

Подвійна витримка, це, переважно, прийом який використовують у виготовленні віскі. Courvoisier VSOP – один з небагатьох французьких коньяків, що має подібний техпроцес. Для витримки використовують нові дубові діжки, та ті, в яких вже витримували херес. Напій набуває яскравого фруктового смаку, округлого та повного.

Remy Martin VSOP Mature Cask Finish

Кожна третя пляшка класу VSOP продана у світі – вироблена на заводах Ремі Мартін. Цей оригінальний коньяк має янтарний колір і здивує вас насиченим смаком, а також відтінками фіалки, троянди та стиглих абрикосів у ароматиці. 

Hennessy VSOP

6 років витримки, унікальна рецептура, всесвітньо відомий бренд –  усе це Hennessy VSOP у подарункових варіантах. Якщо той для кого призначено подарунок любить смаки меду та лакриці – то Хеннессі безперечно стане хітом у його колекції. 

Meukow XO Gold

Повільно переходимо до важковаговиків. Неймовірний 25-річний коньяк від Меуков здивує навіть знавців поєднанням ванілі, шоколаду та порто, а у післясмаку ви відчуєте в’ялені сухофрукти та листовий тютюн.

Martell XO

Подарунок для найважливіших в житті людей. 40-річний коньяк, що має неперевершений фруктовий смак та ароматичний букет, у якому східний сандал поєднується із мускатом та запахами шкіри.