найкращі психологічні трилери
INSPIRED,  Кіно та серіали

Найкращі психологічні трилери

Іноді найстрашніші з усіх фільмів – це не ті, які змушують вас боятися того, що «там», а, натомість, того, що всередині. Хоча вистрибування монстрів та кривава графіка фільмів жахів можуть змусити вас тремтіти протягом усього 90-хвилинного часу фільму, психологічні трилери часто є тими фільмами, страх яких вражає в першу хвилину титрів….

Вашій увазі 10 кращих прсихологічних триллерів всіх часів від яких пройдуть мурашки по шкірі.

Мовчання ягнят (The silence of the lambs)

Джоді Фостер знімається у фільмі Джонатана Демме ” Тиша ягнят” у ролі Кларіс Старлінг, студентки навчальної академії ФБР. Коли Старлінг доручають розслідувати серійного вбивцю, їй дають неортодоксальний метод розслідування: наблизитися до іншого відомого вбивці та людоїда за ґратами.

Геть (Get out)

Режисерський дебют Джордана Піла шокував не лише несподіваним стрижнем від комедії до жаху. Поглиблений і символічний погляд трилера на расизм став стовпом досконалості сучасного кіно.

Чорний лебідь (Black swan)

У фільмі Даррена Аронофскі ” Чорний лебідь” зіграли Міла Куніс і Наталі Портман як дуельні балерини, чиє суперництво розростається набагато дивніше, ніж просто змагання на сцені. Їх покручені стосунки перетворюються на такі полярні крайності, як їхні особи Чорний та Білий Лебідь.

Ми (Us)

Інший миттєво-нав’язливий хіт від Джордану Піл. Сімейна пара з дочкою-підлітком і сином приїжджає на узбережжі. Вночі до них навідується четверо загадкових гостей – двоє дорослих і двоє дітей у червоних комбінезонах і з ножицями для вбивства. 

Сяйво (The shining)

«Сяйво» – екранізація однойменного культового роману короля жахів Стівена Кінга, знята неперевершеним Стенлі Кубриком. Цей страшний, майстерно зроблений трилер досі залишається одним з кращих представників жанру жахів.

Психо (Psycho)

Один з найвідоміших психологічних трилерів всіх часів і народів «Психо» від легендарного майстра жахів Альфреда Хічкока. Чотири номінації на «Оскар», одна нагорода «Золотий глобус», страх і захоплення глядачів, визнання критики і хрестоматійна сцена вбивства у ванній.

Вікно у двір (Rare window)

Ще один фільм Хічкока. Вікно кімнати чоловіка виходить у двір, тому він може з властивим йому цікавістю розглядати все, що відбувається в сусідніх вікнах, а по можливості – навіть фотографувати. 

Шосте почуття (The sixth sense)

Сюжет фільма: Малкколм Крау – доктор, визнаний фахівець з дитячої психології, отримав багатогранні нагороди в педіатрії. Одноразово в його будинку вривається колишній пацієнт Вінсент. У минулому доктор працював з розумним і утонченним хлопчиком Вінсентом.

Пам’ятай (Memento)

В основу психологічного трилера Крістофера Нолана лягло твір Джонатана Нолана, брата режисера. Оригінальна назва оповідання – Memento mori (в перекладі з латині «пам’ятай про смерть») скоротилося до першого слів, і цього виявилося досить, щоб відобразити суть того неймовірно заплутаного клубка подій, який належить розплутати головному герою, втіленому на екрані Гаєм Пірсом. 

Сонцестояння (Midsommar)

Молода пара з США Крістіан (Джек Рейнор) і Дані (Флоренс П’ю) переживає не найкращі часи. Щоб забути про недавню смерть батьків, розвіятися і стати ближче один до одного, вони відправляються в подорож до Швеції. Тут, в одному далекому поселенні, раз в 90 років проводять фестиваль. Місцеві наполягають, щоб гості залишилися на основні дійства. Хто ж знав, що головні ритуали під час фестивалю – це жорстокі і безжальні язичницькі обряди.