Ліки від нудьги: що робити, якщо вам нудно жити
Lifestyle,  Цікаво

Ліки від нудьги: що робити, якщо вам нудно жити

У вашому житті все добре – є сім’я, діти, улюблена робота. Але все частіше ви ловите себе на тому, що вам нудно живеться …

Чому виникає нудьга?

Вам заважають сильний самоконтроль, почуття обов’язку, відповідальність. У списку ваших пріоритетів занадто багато позицій, які починаються зі слова «треба», і занадто мало зі слова «хочу». Ви ігноруєте потреби в своїх особистих інтересах, в самореалізації.

Всі ці установки виникають, з одного боку, з «правил життя», які вселяються батьками, вчителями, друзями, тобто соціумом. А з іншого з життєвого досвіду від противного, коли ви не хочете повторювати чужий сумний досвід і присвячуєте себе служінню родині, побудови кар’єри і т. п.

Але ж і про себе забувати не можна: через звичку нехтувати своїми інтересами ви самі скоро станете нецікаві ні собі, ні іншим. Як зрозуміти, чим саме ви зможете себе розважити?

Спосіб перший

Особистість людини базується на чотирьох сферах фізичної, інтелектуальної, емоційної і духовної, і вони повинні бути врівноважені.

Маючи на увазі кожну з цих сфер, дайте відповідь самі собі на три питання:

Яким я прийшов в цей світ, яким був створений, задуманий?

Як розвивалися, змінювалися ці сфери до сьогоднішнього дня?

Що потрібно робити, щоб кожна з них була здоровою?

Швидше за все, ви не погодитеся з тим, що народжені бути некрасивою, нерозумною, сумною і бездуховній. А раз так, слід розібратися, чому зараз ви вважаєте себе такою. Ну а далі залишиться тільки визначити, що саме робити, щоб це змінити. Якщо ви незадоволені своєю зовнішністю, займіться нею запишіться в спортзал і до косметолога; якщо вам не подобається вічно сумувати, подумайте, що приносить вам задоволення і побалуйте себе цим. І тоді питання «Чим би мені зайнятися?» виникне у вас нескоро.

Спосіб другий

Уявіть, що ви опинилися разом з групою людей в замкнутому просторі. Вам потрібно заробити грошей. Як ви будете це робити? Може, приготуєте тістечка і продасте їх? Або станете розповідати анекдоти, історії з життя? Що-небудь пошиєте або зв’яжете? Навчіть інших чогось, що вмієте самі? Вибране вами заняття і те, до чого у вас схильність, а значить, і інтерес. Таке заняття ніколи вам не набридне.

Як почати боротьбу з нудьгою?

Можливо, спочатку, навіть якщо ви вже визначилися з заняттям, вам не буде хотітися негайно і з ентузіазмом за нього взятися. Що ж, візьміться без ентузіазму, буквально змушуйте себе розважатися. Повірте, навіть просто прогулянка в парку, запланована і здійснена вами, набагато корисніше безцільного лежання на дивані і не тільки в сенсі фізичної форми.

Важливо мати якесь особисте заняття, не пов’язане з іншими людьми. Не шукайте собі компанію, якщо вона не знаходиться відразу йдіть в кіно або в фітнес-центр одна. Адже вам потрібно розвіяти свою нудьгу, а не чиюсь ще цим і займайтеся.

Прислухайтеся до себе. Слід по можливості робити тільки те, що викликає в вас миттєвий відгук «хочу!».

Визначтеся

Може, ви хочете, щоб за вас все робили інші прийшли б і розважили вас? Не варто розраховувати на це навряд чи люди отвлекутся від своїх занять, щоб займатися вами і вашими проблемами. Все в ваших і тільки в ваших руках.

Як не варто замикатися на інших (чоловіка, дітей, батьків, колег), підпорядковуючи своє життя їх інтересам на шкоду власним.

Пам’ятайте, що ваша яскраве життя почнеться рівно в той момент, коли ви цього захочете, не має значення, 20 вам років, 30 або 50.

А може, вам просто подобається перебувати «в мінорі»? Адже це так приємно, коли навколишні цікавляться: «Що з тобою? Ти не захворіла? Щось трапилося?” Візьміть на себе сміливість сказати чесно: так, це так. І зробити вибір нудьгувати далі чи ні.

Дивіться також – Читаємо і видихаємо – 5 книг, які допоможуть подолати стрес і позитивно мислити

Олена талановитий контент-райтер, яка створює надихаючий та інформативний контент для веб-сайту Keep-Inspired. Її творчість охоплює різноманітні теми, зокрема харчування, дозвілля, привітання та інші аспекти повсякденного життя. Завдяки своєму варіативному підходу до тематик та унікальному стилю письма, Олена створює контент, який не лише надихає, але й збагачує читачів цікавою та корисною інформацією.

Поділитися в соцмережах