Як колір стін може змінити вид кімнати
Дім

Як колір стін може змінити вид кімнати

Тема ремонту завжди дуже складна і захоплююча, адже створення дизайну приміщення досить клопітка і дорога справа.

Однак креативним експертам вдалося трохи спростити завдання з забарвленням стін, показавши, як від цього змінюється загальний вигляд.

У цій статті ми вирішили продемонструвати наочний приклад як колір може змінювати кімнату. Якщо у вас маленька за площею квартира – ось добірка, як можна виграти простір за рахунок кольору, або ж якщо ви хочете навпаки зробити кімнату більш затишною.

Кольори фарби можуть впливати на те, чи приємно нам перебувати в кімнаті або ми відчуваємо себе некомфортно. Це стає ще більш захоплюючим, коли ми розуміємо, як він впливає на те, як ми бачимо простір. Колір може змінити наше сприйняття розміру і форми кімнати. 

светлые цвета в интерьере

Світлі і холодні кольори:

– світлі кольори мають тенденцію до збільшення
– використовуються, щоб зробити маленьку кімнату візуально більше
– світла стеля зробить кімнату більш просторою

темные и теплые цвета в интерьере

Темні і теплі кольори:

– темні кольори мають тенденцію до зменшення
– використовуються, щоб зробити великі кімнати візуально менше
– темну стелю може додати більше затишку

Настрій і сприйняття

Різні кольори фарби і навіть різні значення одного й того ж кольору мають різні ефекти. В цілому, більш світлі і холодні кольори мають тенденцію відступати; вони можуть здаватися далі, ніж вони є насправді. Більш темні кольори і більш теплі кольори наближаються; вони, здається, рухаються до нас. Ми можемо використовувати цю концепцію, щоб простір виглядав більше або менше; змінити форму простору; привернути увагу до фокусів і позитивних аспектів простору, і приховати або мінімізувати не настільки привабливі риси.

Змінити розмір

Якщо кімната дуже велика і не дуже зручна, пофарбуйте стелю в темніший колір, ніж стіни, щоб він здавався нижче, тим самим створюючи затишок в кімнаті. І навпаки, якщо через простору ви відчуваєте клаустрофобію, пофарбуйте стелю в світліший колір, який збільшить видиму висоту стелі. В результаті кімната буде здаватися просторіше.

Збільшити кімнату

Розширення кімнати з більш світлими кольорами дозволяє вашому оці постійно переміщатися по простору, роблячи кімнату просторішою. Коли ви використовуєте різні кольори, ваш погляд зупиняється на лінії, де колір змінюється. Це робить краю, і, отже, розмір кімнати, більш видимими. Ви бачите кордону. З таким же кольором, ви не бачите кордонів і простір, здається, триває.

темну стелю в інтер'єрі

Темні кольори

Темні кольори можуть зробити кімнату затишною і привабливою. Не робіть цих помилок в фарбуванні думаючи, що темні кольори завжди зроблять кімнату подібно печері. Коли стіни мають глибокий колір і обробку білим або іншим світлим кольором, око помічає межі простору. Якщо кімната невелика, це підкреслить відчуття глибини. Однак, якщо обробка не виділяється, тому що вона також пофарбована в більш глибокий колір, око не зупиняється на краях або кордонах, а точиться навколо кімнати. Оскільки око не реєструє кордону, простір здається, що воно триває, тому воно здається більшим.

темні стіни в інтер'єрі

Змінити форму

Якщо у вас довгий вузький простір, пофарбуйте обидві торцеві стіни (коротші) в відтінок або на дві темніше, ніж інші стіни, щоб торцеві стіни були ближче до вас. В результаті кімната здається більш квадратної. Якщо у вас дуже великі порожні стіни, розбийте простір молдингом.

Смуги

Вертикальний молдинг зробить простір кімнати вище. І навпаки, горизонтальні смуги роблять простір більш довгим.

  • У невеликому будинку пофарбуйте сусідні кімнати в один і той же колір. Роблячи це, очей продовжує переміщатися з кімнати в кімнату і оцінює простір як більше, ніж воно є.
  • Використовуйте колір фарби, щоб замаскувати непривабливі предмети. Іноді в кімнаті є елементи, які виглядають непривабливо, але від яких не можемо позбутися, такі як труби або вентиляційні отвори. Пофарбуйте ці та інші заважають речі тим же кольором, що і стіни, щоб вони зливалися і ставали менш помітними.
  • Якщо у вас багато кутів і інших архітектурних особливостей, які ви хочете применшити, пофарбуйте всі поверхні в один колір. Це часто зустрічається в мансардних кімнатах.

Є так багато способів використовувати колір при оформленні будинку, щоб підкреслити позитивні риси і применшити або виключити ті, які менш бажані. Визначте, яка ваша мета при оформленні будинку кольором. Візьміть до уваги, скільки вікон пропускають природне світло, і скористайтеся кращими характеристиками вашого будинку за допомогою цих простих порад по фарбуванню.

Читайте також – Ідеї інтер’єру: цікаві ідеї з облаштування вітальн