матча латте
Lifestyle,  Цікаво

Що таке Матча?

Бум на зелений чайний напій почався кілька років тому. До того моменту знали про матчу тільки обрані — вегани і фанати Японії.

В один момент про нього заговорили всі: популярні знаменитості, фуд блогери і б’юті фахівці. Зараз матчу можна знайти практично у всіх кафе, і її прихильників стає все більше. По виду матча-латте нагадує кавовий латте завдяки ніжною пінці з молока, хоча за своєю суттю є одним з найбільш корисних чаїв в світі.

Матча — це японський зелений чай, подрібнений в порошок.

На японській мові «матчу» означає «натертий», а «ча» означає чай, так що переклад терти, або мелений чай.

Зелений чай, який перетворюють на Матті, вирощують в тіні, що обмежує сонячне світло, приблизно за 20 днів до збору врожаю.

Фермери, які займаються вирощуванням чаю, будують споруди, щоб розставити фільтри для захисту від сонячного світла, щоб закрити чайне листя так, щоб на них не потрапляло сонячне світло. Це затінення призводить до отримання насичених живильними речовинами і яскравих листя зеленого чаю.

Після того, як чайне листя зібрані, їх обробляють паром, сушать, а потім пропускають через спеціальну машину, яка видаляє всі стебла і прожилки. Що залишився лист потім подрібнюють в дуже тонкий порошок.

Чому Матча такий дорогий?

Ви ніколи не замислювалися, чому матчу набагато дорожче, ніж інші чаї?

Це все додаткова робота (видалення стебел, видалення прожилок, затінення рослини і подрібнення листя), які необхідні для створення кінцевого продукту. Виробництво чаю матчу вимагає набагато більше кроків, ніж будь-який інший тип чаю.

Де вирощують матчу?

Справжня матчу вирощується і виходить з Японії — вони є ДЖЕРЕЛОМ, і це відбивається на ціні. Якщо ви бачите дійсно дешеву матчу, вона, ймовірно, виходить з Китаю, де той же самий копіткий процес приготування чаю безумовно не виконується.

Порошок китайського зеленого чаю «matcha» за нижчою ціною — дуже погана версія справжнього японського чаю, йому не вистачає тонкого витонченого смаку і яскравого зеленого кольору. Він буде тьмяно-зелений, і смак також буде менш насиченим.

Чи є у Матчі кофеїн?

Так! У ньому близько половини дози кофеїну, який міститься в каві.

Кофеїн з кави може викликати нервовість, так як він швидко всмоктується в організм. Матчу, з іншого боку, крім кофеїну містить теанин, який дає вашому тілу відчуття спокою.

Як визначити, що Матча хорошої якості?

Подивіться на колір. Чим яскравіше зелений колір матчу, тим вища якість.

Зробіть тест мазка матчу, щоб перевірити якість чаю. Візьміть білий аркуш паперу, візьміть трохи матчі і змастіть його пальцем по папері.

Подивіться на колір і текстуру матчу.

Низькоякісний маття має коричневий колір і дуже тьмяний, брудно-зелений. Він буде схожий на крейду.

Якісний матчу будуть дуже яскравими, майже неоново-зеленими. Тест на мазок буде сильно відрізнятися, так як високоякісні маття буде подрібнений до більш дрібного порошку. 

Ціна також є показником того, наскільки хороші матчі. Чим дорожче, тим краще якість. Я б спочатку подивився на колір, а якщо це неможливо, подивіться на ціну.

Купуйте тільки якісну і справжню матчу, а не підробку, неякісну китайську версію.

Чи корисна матчу для здоров’я?

Вище ми згадували, що чайне листя маття проходять процес затінення, перш ніж їх збирають? Це затінення призводить до того, що в матчі багато антиоксидантів, які можуть захистити і запобігти старінню організму, знижуючи ризик для здоров’я.

Матчу багата амінокислотами, такими як теанин, який заспокоює і в той же час бадьорить. Ось чому це відмінна альтернатива кави.

На відміну від чаю, де ви заварюєте воду, а потім видаляєте чайне листя, з матчею ви п’єте справжні листи, так що він набагато ефективніше з точки зору кофеїну і поживних речовин.

Яка Матча на смак?

Можна описати смак матчу як вегетаріанський, злегка гіркий і насичений. Це складно, і у деяких навіть є кілька солодкий післясмак.

Кожен сорт матчу буде дещо відрізнятися на смак, навіть якщо ви пробуєте два церемоніальних сорти. Один може бути солодшим, а інший більш в’язким, навіть якщо вони схожі за ціною.

Як довго зберігається Матча?

Після відкриття упаковки рекомендується вживати матчу протягом 6 місяців. В ідеалі, випити його протягом 2 тижнів після відкриття, так як тоді ви отримаєте максимальну свіжість.

Як правильно зберігати Матчу?

Ви можете зберігати матчі при кімнатній температурі або в холодильнику. (Доведіть матчу до кімнатної температури перед використанням.)

У будь-якому випадку, переконайтеся, що він зберігається в непрозорому, герметичному контейнері далеко від вологи, тепла і світла. Це збереже колір і якість якомога довше.

Поділитися в соцмережах